Connect with us

Koktail

Pojazdná ambulancia na vyšetrenie žíl mieri do Piešťan – už túto stredu

Published

on

Reklama
Reklama

Pojazdná ambulancia, v ktorej si môžete dať vyšetriť svoje žily, zastaví v 46 mestách na celom Slovensku. Od 25. apríla do 29. júna vždy od deviatej hodiny ráno do osemnástej hodiny podvečer záujemcom okrem zistenia stavu ochorenia poskytnú rady a odporúčania, ako postupovať ďalej pri liečbe zapáleného žilového systému. V Piešťanoch sa zastaví už túto stredu 27. apríla na Námestí slobody.

„Chronické žilové ochorenie je zápalový proces, ktorý je nutné liečiť celoživotne. To, čo zaberá, je správna životospráva, nosenie kompresívnych pančúch, lieky, sklerotizačné a chirurgické zákroky. Laické návody (ako prikladanie kapustných listov či natieranie bravčovou masťou) môžu zdravotný stav skôr skomplikovať, môžu infikovať nohu a najmä – oddialiť skutočnú liečbu,“ uvádza sa v tlačovom materiáli Hnutia za zdravé nohy.

 

Kŕče, tŕpnutie, opuch, ťažoba a bolesti nôh… to sú základné príznaky chronického žilového ochorenia. Ak tieto príznaky príliš nekomplikujú bežný život, zvykneme ich zľahčovať. Ignorujeme ich, alebo sa „liečime“ sami rôznymi výživovými doplnkami či mastičkami. Nemáme čas ísť k lekárovi, ťažkosti pripisujeme svojmu náročnému zamestnaniu, veku či hmotnosti.

Reklama

zily„Ak sa rozhodnete navštíviť mobilnú ambulanciu, budete si môcť na mieste nechať vyšetriť svoje žily, k dispozícii budú odborníci, ktorí v čase od 9:00 hod. do maximálne 18:00 hod. ponúknu návštevníkom nielen poradenstvo a pomoc, ale aj odporúčania týkajúce sa liečby chronického žilového ochorenia,“ pozývajú na návštevu pojazdnej ambulancie organizátori.

-inf- Zdroj: www.klub50.sk, www.opuchnutenohy.sk, ilustr. foto: FB Dni zdravých žíl

Populárne články