Úvod Koktail Peer aktivisti v prevencii kriminality táborili s mestskou políciou

Peer aktivisti v prevencii kriminality táborili s mestskou políciou

REKLAMA

V nedeľu 30.6.2019 sme odštartovali naše táborovanie a výletovanie s deťmi zo základných škôl v Piešťanoch. Cestou sme si prezreli Dujkov mlyn v Dohňanoch a navštívili sme i Manínsku tiesňavu so symbolickým cintorínom horolezcov, ktorí zahynuli v horách powertts. Večer sme už „okupovali“ horský hotel Hájenka v Makove – Kopaniciach. Okolo úžasné ticho a šum lesa, civilizácia v nedohľadne, blízko nás hranice medzi ČR a SR, ktoré sme si boli i prezrieť Download Corerrow x4.

V pondelok už začal táborový program a zaujímavú besedu s množstvom otázok od detí nám pripravili príšlušníci PZ SR z Čadce, priamo z dopravného inšpektorátu, mohli sme si aj „fúknuť“ do prístroja na meranie alkoholu z dychu a kolegovia nám pripravili aj ukážky výzbroje a výstroje 강아지똥 다운로드. Popoludní sa horúčava dala krájať, tak sme si spravili miestny aquapark priamo pri hoteli, plechová vaňa a záhradná sprcha zabavili viac ako šmykľávka na kúpalisku Speedplate offline download. Fyzickú kondíciu sme overili pri športovaní, dievčatá zumbovali v rytmoch latina a chlapci striedavo hrali futbal a trénovali streľby zo vzduchovky na súťaž 사조영웅전 2003 다운로드. Večer nás prekvapila riadna búrka a tak sme si užili večer vtipov a stoličkový tanec, vyšantili sme sa až do večierky.

REKLAMA
Knebl
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Ďalší deň nás učili inštruktorky z Červeného kríža v Žiline, ako sa zachovať v krízových situáciách, ako podať prvú pomoc, umelé dýchanie a masáž srdca, ako vyzerá stabilizovaná poloha, ako zachrániť dospelého a dieťa, keď sa dusí Fantastic Planet download. Všetko si deti vyskúšali a už budú vedieť, ako zachrániť blízkeho, kamoša či niekoho, kto potrebuje rýchlu zdravotnú pomoc. A poobede hor sa na výlet do lesa 증인 1080p 다운로드. Prešli sme celú trasu na Veľký Javorník, obdivovali krásy prírody, studničky, čučoriedky a podpísali sa i do turistickej knihy na vrchole Veľkého Javorníka StarCraft Infinite Map. Vyčerpaní ale spokojní sme sa pustili do streleckej súťaže, kde sa darilo najviac chlapcom M. Škrabákovi, druhý skončil D. Blaška a tretie miesto patrilo D 구글플레이스토어 apk 다운로드. Dominovej.


Streda bola výletná, navštívili sme rodný dom Jozefa Krónera v Staškove, obdivovali jeho ocenenia, okrem iných i sošku Oscara, ktorú získal a dozvedeli sa veľa o jeho živote a blízkych 애국전선 다운로드. Prešli sme si aj chodník, na ktorom sa nachádzalo veľa kulís z jeho filmov. Naše kroky potom nasledovali do oblasti Trojmedzia, miesta, kde sa stretávajú tri štáty: ČR, SR a Poľsko, prešli sme si všetky stanoviská a dali si malý oddych a občerstvenie v drevenej kolibe. Večer sa už chystala opekačka ako sa patrí. Nezabudli sme na špekačky, slaninku, ktoré zmizli ako mávnutím čarovného prútika zo stola. Deti si pochvaľovali, ale chladný večer nás vyhnal do tepla postelí.

Štvrtok sa chystali táborové trhy, na ktoré sa už táborníci tešili. Museli prejsť cez štyri stanovištia a splniť športové úlohy, za ktoré získali body, potom sa už v rámci tomboly rozdelili balíčky s krásnymi cenami a začali výmenné trhy. Trma-vrma bola riadna, ale na záver tie šťastné úsmevy stáli za to, keď si vybojovali niečo, čo sa im najviac páčilo… Popoludní sa chystali karnevalové masky a sám veľký Cézar rozhodoval o tom, kto mal najkrajšiu masku. Víťazstvo získal M. Chippa ako Michael Jackson, nasledoval M. Pečenka ako vojenská zdravotná služba a tretia bola L. Briganová ako maska ananás. Všetkých sme ocenili sladkosťou za ich snaženie, prípravy, nápady. Večer sme mali vyhodnotenie celého tábora, kde sme ocenili i čistotu izieb, pri bodovaní pomáhali pani zdravotníčka a čašníčka hotela a najväčší poriadok v izbe mali bratia Košinárovci a D. Grznár.
Ráno nás čakalo balenie, upratovanie a trávili sme ešte dopoludnie v lone makovskej prírody, všetko dobre dopadlo, cesta domov ubehla rýchlo a veríme, že dlho budeme v dobrom spomínať.

Poďakovanie patrí všetkým vedúcim,  našej zdravotníčke R. Durdyovej, ktorá bola pre deti i mamou, ošetrila každú ranku i tú na duši a takisto veľké poďakovanie smeruje k poslancovi M. Cifrovi, ktorý ako dobrovoľník zastával post oddielového vedúceho počas celého tábora.

Viera Dominová

REKLAMA