Connect with us

Koktail

Otvorenie letnej sezóny osladí Winterov BB puding

Published

on

Reklama

Dnes už legendárny potravinársky výrobok vymyslel po návrate z koncentračného tábora budovateľ piešťanských kúpeľov. Vyrábal ho v Ružovom mlyne, až kým mu podnik neznárodnili. Dnes je BB puding súčasťou sortimentu firmy Dr. Oetker.

[singlepic id=21474 w=320 h=240 float=right]Pochúťku s vyše polstoročia starou receptúrou budú môcť obyvatelia a návštevníci Piešťan ochutnať priamo v uliciach mesta počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Pri príležitosti osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky sa v spolupráci so Strednou odbornou školou obchodu a služieb do propagácie BB pudingu nezvyčajnou formou pustil jeho súčasný výrobca.

Reklama

„Chystajú veľkú prezentáciu. Chcú upozorniť na málo známy fakt, že je to nápad Ľudovíta Wintera a jeho spolupracovníkov, ktorí chceli po vojne vymyslieť niečo výživné pre deti,“ povedala vedúca kancelárie primátor Drahomíra Moretová. Ľudia budú podľa jej slov dostávať uvarené pudingy v téglikoch spolu s letákmi, ktoré upozornia na historické súvislosti.

REKLAMA

Reklama

bike-centrum

Výrobu viacerých druhov detskej výživy rozbehol v Piešťanoch Ľudovít Winter po návrate z koncentračného tábora, keď už kúpele patrili štátu. Napriek tomu, že mal už 75 rokov s optimizmom pokračoval v budovaní Ružového mlyna, až kým ho po roku 1948 neznárodnili komunisti.

Základnou surovinou obľúbenej detskej pochúťky je keksová hmota, ktorú dodnes dodáva výhradne piešťanská spoločnosť Lagúna. BB puding v súčasnosti vyrábajú v obci Boleráz.

Text: Martin Palkovič Foto: Archív hotela Sandor Pavillon

Populárne články