Connect with us

Koktail

Nie sú to mimozemšťania, ale psíčkari

Published

on

Reklama

Sobota ráno, slnko nikde, únava po celom týždni v práci… Ak ste psíčkar, o program máte postarané. A nielen v sobotu. Ak sa vám aspoň trochu chce, vezmete „čokla“ von, aby sa vylietal. Ja som to naposledy skúsila niekam smerom k zimnému štadiónu, kde takto ráno môžete stretnúť skupinku nadšencov vo vyťahaných teplákoch a starých topánkach. S dobrou náladou, neagresívnym psom znášajúcim iných chlpáčov a vaším širokým úsmevom sa môžete začať zoznamovať. Zaručene si nebudete pamätať mená majiteľov, ale tie psie vám v hlave zarezonujú určite – od Buddyho, Floka, cez Donnu a Gora až k Vilkovi či Jackovi. Potom sa k nim môžete pridať na prechádzku.

[singlepic id=11789 w=320 h=240 float=left]Váš divý pes bude asi trochu protestovať, hlavne prvýkrát, keď zistí, že sa nejde len tak venčiť, ale má sa naučiť sadnúť, ľahnúť, chodiť popri nohe alebo prísť na zavolanie, tak ako to ovládajú tí poslušnejší, ktorí na svoju cvičiteľku aj pánov vzhliadajú s posvätnou úctou a až sa tak trasú, aby mohli cvičiť na povel. Ak sa pes niečo naučí, za odmenu si môže polietať po lúke alebo sa okúpať vo Váhu. Z oboch činností budete mať to pravé potešenie, keď ho budete po príchode domov kúpať…

Reklama

Nezainteresovanému sa práve pohyby psov a ľudí na lúke a zvláštne pokriky môžu zdať prinajmenšom zvláštne – z diaľky to pôsobí ako zhlukovanie sa nejakej sekty alebo mimozemšťanov stojacich v kruhu na trávniku za poliklinikou, ktorí sa pokúšajú dostať na svoju domovskú planétu a kontaktujú tých, ktorí už tam sú. Keď sa priblížite, máte možnosť prezrieť si zblízka šťastné a mokré zvery a ich blatových a postúpaných pánov, unavených po prechádzke, ale dokonale odreagovaných a vyvetraných, tešiacich sa na sobotňajší obed (za predpokladu, že hneď po príchode ho nemusia začať variť). Aj takto sa dá tráviť voľný čas. A navyše, každý z týchto naozajstných psíčkarov so sebou nosí poctivo vrecká na výkaly a po svojom psovi zbiera. Nikoho neohrozujú, nikomu neubližujú, nikoho nerozčuľujú, majú svoj svet, svoje zvery a vedia, ako si zaobstarať dokonalý duševný relax.

[nggallery id=596]

Reklama

Text a foto: Veronika Škultétyová

Populárne články