Úvod Koktail Móda bez toxických látok v roku 2016? Nike, Esprit či Victoria´s Secret...

Móda bez toxických látok v roku 2016? Nike, Esprit či Victoria´s Secret neuspeli

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Devätnásť módnych značiek, tri kategórie – „Avantgarda“, „Vo vývoji“ a „Faux-pas“. Tak vyzerá pokračovanie projektu odstraňovania toxických látok z módneho priemyslu „Detox Catwalk“ pod taktovkou Greenpeace 테스트 코드 다운로드. Ten už piaty rok diskutuje s módnym priemyslom a vyvíja nátlak aj na jeho dodávateľské reťazce. Hovorí sa, že to, aká farba bude v móde na budúci rok, sa dozviete podľa zafarbenia ázijských riek Philia download. Problém znečistenia vody je čoraz väčší najmä v krajinách s textilnou výrobou. Napríklad v Číne je viac ako 80 % podzemných vôd nevhodných na pitné účely miraculous singing book mobile. Aj tohtoročný rebríček Greenpeace ukázal, ktoré spoločnosti chcú proti fenoménu znečisťovania životného prostredia módnym priemyslom bojovať Bust a move download.

Organizácia rozdelila rebríček do troch kategórií. V kategórii „Avantgarda“, ktorá je synonymom pre najpokrokovejšie spoločnosti, skončili Inditex (vlastní spoločnosť Zara), H&M a Benetton QuickTime. Tie sú na najlepšej ceste k očisteniu svojich dodávateľských reťazcov tak, ako v minulosti sľúbili. Najhoršie, a teda ako módne „Faux-pas“, skončili značky Victoria´s Secret, Esprit, Nike alebo LiNing 쿠우 게임 다운로드. Tým sa do stanoveného termínu nepodarilo záväzky splniť – či už išlo o transparentnosť ich dodávateľských reťazcov, odstraňovanie nebezpečných chemických látok z výroby i plnenie plánu, ako do roku 2020 prestať znečisťovať životné prostredie svojou výrobou Download the calendar for 2016.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Máme radosť, že spoločnosti H&M, Zara a Benetton, ktoré majú svoje prevádzky aj na Slovensku, sú lídrami v nastavovaní nových štandardov v oblasti módy,“ uviedla koordinátorka toxickej kampane Greenpeace Slovensko Ivana Kohutková 신세계 앱 다운로드. „Významný tohtoročný posun vnímame v tom, že spoločnosti skutočne odhaľujú svoje dodávateľské reťazce. To je veľmi dôležité, keď chceme vedieť hodnotiť riziká a zdroje znečisťovania,“ dodala 윈도우 putty 다운로드.

Greenpeace však zistil, že niektoré prevádzky textilného priemyslu nevyvíjajú dostatok námahy na to, aby sa prezentovali ako netoxické 강철 서신 다운로드.

„Šestnásť z devätnástich hodnotených spoločností stále naráža na limity pri hodnotení transparentnosti alebo celkovo zlyháva pri znižovaní množstva toxických látok vo svojich výrobných procesoch. Na to, aby dosiahli všetky ciele, ktoré si do roku 2020 vytýčili, by si mali pohnúť,“ myslí si Kohutková.

V rámci aktivity Detox Catwalk organizácia hodnotí spoločnosti, ktoré prijali takzvaný Detox záväzok, v ktorom okrem iného ide o znižovanie množstva známych nebezpečných chemických látok vo výrobných procesoch, zverejňovania informácií o znečisťovaní a publikovania zoznamu dodávateľov.

V strednej kategórii, s názvom „Vo vývoji“, skončilo ďalších dvanásť značiek: napríklad adidas, Burberry, Levi´s, Primark či Puma. V tej istej kategórii však o čosi lepšie skórovali spoločnosti C&A, Fast Retailing, G-Star, Mango či Miroglio – a to buď pre lepší manažment chemických látok alebo z dôvodu väčšej transparentnosti v dodávateľských reťazcoch.

Kampaň Detox žiada od jednotlivých spoločností, aby prijali záväzok k nulovému vypúšťaniu všetkých nebezpečných chemických látok do roku 2020 a zverejňovali údaje o vypúšťaní toxických látok, ktoré sa dostávajú z ich prevádzok k obyvateľom prostredníctvom znečistenej vody.

Kompletné hodnotenie spoločností nájdete na webovej stránke.

-Greenpeace Slovensko-

REKLAMA