REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Celosvetová ochranárska organizácia World Wide Fund for Nature organizuje i tento rok „Hodinu Zeme“. Hlavným účelom podujatia je snaha upozorniť na problémy, ktoré súvisia so zmenou klímy a postupne vzrastajúcim ohrozením našej planéty swing browser. I tento rok sa 25. marca ponorí do tmy množstvo svetových miest, chýbať medzi nimi nebudú ani Piešťany. V našom meste zhasne Kolonádový most a na Slovensku sa do tmy ponoria napríklad aj Dóm sv 스케치 업 소스 다운로드. Martina v Bratislave, Prezidentský palác, ale aj kostoly Ducha svätého, Františkánsky kláštor a Svätého Michala Archanjela v Hlohovci. Projekt môžu okrem účasti na kultúrnom podujatí organizovanom Hotelovou akadémiou Ľudovíta Wintera a Mestom Piešťany podporiť aj jednotlivci, stačí ak počas Hodiny Zeme, teda v sobotu 25 php 엑셀 다운로드. marca o 20.30 hodine symbolicky zhasnete svetlá vo vašej domácnosti.

IMG_1217_resize
V roku 2015 zažil Kolonádový most počas Hodiny Zeme pestrý kultúrny program.

História „Hodiny Zeme“ siaha k 31 Hidden Figures. 3. 2007 keď viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem v austrálskom Sydney vyplo na hodinu svoje osvetlenie. O rok neskôr sa do Hodiny Zeme zapojilo už okolo 50 miliónov ľudí v 370 mestách a obciach vo vyše 35 krajinách a v 18 časových pásmach ezphoto3 vp 다운로드. Kampaň sa zmenila z udalosti v Sydney na celosvetové hnutie za trvalo udržateľný život. Vo svojom treťom roku sa Hodina Zeme zapísala do histórie ako zatiaľ najrozsiahlejšia dobrovoľná akcia vôbec, predstavovala celosvetové vyjadrenie názoru aac 코덱. Aj úspory energie ukazujú, že stovky miliónov ľudí hlasovalo pre Zem tým, že svoje svetlá vyplo 4159 miest v 88 krajinách vrátane 79 hlavných miest a až 9 z 10 najľudnatejších veľkomiest sveta 디알도스 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

V sobotu 27. marca 2010 sa do Hodiny Zeme, do boja proti zmene klímy, zapojilo rekordných 128 štátov a teritórií. Ikonické stavby od Pacifiku a Ázie, cez Európu a Afriku až do Ameriky boli vypnuté ldplayer. Ľudia z celého sveta, vypli svoje svetlá, aby oslávili a chránili to, čo máme spoločné – našu planétu. Rekordnou bola aj Hodina Zeme 2011 (26.3.2011), keď sa zapojilo celkovo 5251 miest v 135 štátoch 피닉스 다운로드. Po prvý krát v histórii tohoto projektu sa oficiálne zapojilo aj Slovensko. Podujatie podporujú aj viaceré svetové osobnosti, v našej krajine k nim patria Ivan Bella, Boris Filan, Eugen Gindl,  Jiří Grygar, Mikuláš Huba, Tomáš Hulík, Tomáš Vančura a mnohí ďalší 마이크로소프트 공식 다운로드.

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti. Zhasnutím svetiel každoročne symbolicky prepája viac ako miliardu ľudí na celom svete vo viac ako 7000 mestách a obciach. V roku 2017 zatiaľ prihlásili mestá Bratislava, Hlohovec, Kysucké Nové Mesto, Michalovce, Partizánske, Piešťany, Púchov, Terňa a Trenčín. Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránke.

-lt/Zdroj: Hodina Zeme/Foto: archív-

REKLAMA