Connect with us

Koktail

Mladá Piešťanka zabodovala ako „plus size modelka“ na Fashion weeku v Berlíne

Published

on

Reklama
Reklama

Slovenky sú krásne ženy, o tom niet pochýb. Náš modelingový svet však zatiaľ stále akosi zabúda na ženy s krivkami. Presvedčila sa o tom mladá Piešťanka Lucia „Drew“ Ondrisová, ktorá prerazila ako plus size modelka až s pomocou českej agentúry. Jej najväčším úspechom bol zatiaľ nedávny Berlin Fashion Week 2016, kde predvádzala módu pre plnoštíhle ženy renomovaných najmä nemeckých, ale aj rakúskych a francúzskych dizajnérov. „Curvy is sexy“ mala názov prehliadka modeliek s krivkami a Lucia sa o zážitky z nej podelila aj na svojom blogu.

Lucia prvá sprava

 

 

Reklama

Informácia o jej úspechu nás zaujala, a tak sme mladú krásku oslovili, aby nám o sebe povedala viac. Dozvedeli sme sa, že študovala na Hotelovej akadémii v Piešťanoch a podľa nej je to skvelá škola, ktorú by si určite vybrala znovu. „Na vysokej som sa pochlapila iba na bakalára, keďže som študovala externe popri práci, magistra sa mi robiť už nechcelo,“ hovorí s úsmevom Lucia, ktorá vyštudovala odbor Masmediálna komunikácia na Univerzite Jána Amosa Komenského v Starom Hrozenkove. „Momentálne pracujem v Bratislave v istej americkej telekomunikačnej firme, keďže v Piešťanoch sa mi po roku nezamestnanosti nepodarilo nájsť si prácu.“

Modelingu sa zatiaľ venuje iba popri zamestnaní „Dlho mi ľudia hovorili: „Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku…“ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som „len“ 42. Každopádne jedného dňa som sa dočítala, že u našich českých susedov prebehla nejaká Miss Plus Size, bola som nahnevaná, že prečo niečo také neexistuje na Slovensku a tak som chcela osloviť niekoho z prostredia tejto českej Miss.“ Medzi sponzormi si našla istý český butik a poslala im fotky, údaje o sebe a napísala, že by chcela robiť modelku. „Vzápätí ma pozvali na pohovor a fototest, ktorým som prešla a uzavrela zmluvu s agentúrou Plus Size Models CZ, ktorú vlastne majiteľka tohto butiku založila. To bolo pred dvomi rokmi. Prvý rok sa nedialo nič a fotila som si len svoje projekty zadarmo. Po roku prišlo zopár väčších vecí ako platené fotenia či módne prehliadky v Bratislave a Prahe. Berlín je doposiaľ môj najväčší úspech,“ hovorí Lucia.

Fashion week v Berlíne sa konal od 18. do 22. januára a mladá Piešťanka predvádzala modely od piatich dizajnérov. Nebolo to však žiadne „leháro“, ako by si mysleli nezainteresovaní. „Prvý deň sme mali fitting, čiže skúška oblečenia, kde sa preriedilo, kto bude mať na móle čo oblečené. Skúšali sme aj choreografiu celej prehliadky a nakoniec sme šli aj generálku s prezliekaním a všetkým, čo k tomu patrí, aby sa videlo, ako to na druhý deň pôjde. Prehliadky boli v utorok a stredu ráno o jedenástej a poobede o 15-tej, pričom zakončenie bolo vo štvrtok jednou prehliadkou o dvanástej. Pre nás to znamenalo vstávanie o piatej ráno, aby sme o šiestej boli prichystané v šatni na make up a vlasy, kde sa o nás starali tri vizážistky,“ píše na svojom blogu.

„Na móle sa predstavilo 9 dizajnérov, pričom ja som išla v oblečení od piatich. Takže si viete predstaviť ten stres a rýchlosť pri prezliekaní, aby som vždy bola pripravená a stihla vyjsť v ďalšom outfite na mólo. Traja dizajnéri zapadali do kategórie mladých a nových značiek na trhu. Ich oblečenie sme predvádzali posledné aj s defilé.“ Napriek stresu si modelka svoju svetovú premiéru náležite užila a odniesla si z prehliadky skvelé zážitky: „Aký bol Berlín Fashion Week 2016? Môžem hovoriť iba za tú plus size časť, no bol úžasný :).“ Najväčšie zastúpenie modeliek s krivkami tvorili práve Češky z agentúry Plus Size Models CZ, ona ako jediná Slovenka a štyri Nemky z iných agentúr. „Vďaka tomu sme si to užili ešte viac a boli si navzájom oporou,“ hovorí.

Z predvádzaných modelov sa Lucia zamilovala najmä do fialových šiat od dizajnérky Anny Scholtz: „Krásna a charizmatická dizajnérka, ktorá spolupracovala už s rôznymi inými značkami a od roku 2014 aj so sheego. Jej motto je byť sebavedomá, ženská a sama sebou a to sa odráža aj v jej dizajnoch. Fialové šaty, ktoré som mala na sebe, som si od prvého momentu zamilovala. V okamihu, ako nám priniesli sheego oblečenie na fitting, modlila som sa k týmto šatám aby som ich mala ja a dostala som ich :) Boli mi osudné! Moja obľúbená farba a strih ako uliaty pre hrušku.“ (na foto prvé sprava).

Zaujali ju ale aj modely z dielne francúzskeho dizajnéra Oliviera Wartowskeho. „Mladý dizajnér z Paríža, ktorý sa prezentuje ako ten, čo ide proti prúdu. Vytvára oblečenie podľa nálady a heslom jeho značky je One Size Fits All (jedna veľkosť padne viacerým). V rámci berlínskeho fashion weeku bolo spustené hlasovanie za najlepšieho mladého dizajnéra a z troch prezentujúcich to vyhral Olivier. Z jeho krásnych šiat, ktoré predvádzala nemecká modelka Laura (naľavo), sme padali na zadok všetci,“ spomína.

http://2.bp.blogspot.com/-M6djn52lDMw/VqX-rVW3ZDI/AAAAAAAABpA/51RDJSVZ6ew/s1600/blogfw3.jpg

..a či som z Berlína aj niečo videla? Nuž veľmi málo. Pri režime byť od rána do večera na fashion weeku, sa toho veľa nestihlo, ale aspoň som videla jeden typický berlínsky prvok a to televíznu vežu,“ končí svoje rozprávanie piešťanská modelka, ktorú ste mohli vidieť aj pred pol rokom v relácii Nákupné maniačky. Jej príbeh zároveň ukazuje, že ak máte chuť, vieru a entuziazmus, žiadna prekážka nie je neprekonateľná…

-ad-, Zdroj: drewsbeauty.blogspot.sk, foto: Plus Size Models, archív Lucie Ondrisovej

Populárne články