Connect with us

Koktail

Manga a anime nadšenci sa stretli v ŽiWlli

Published

on

Reklama
Reklama

Nadšenci japonskej kresby objavujúcej sa v komixoch manga, anime filmoch i seriáloch sa stretli v sobotu 27. februára počas prvého zrazu v našom meste s názvom Otaku World Piešťany. Pre účastníkov pripravili členovia komunity PunkStream kvíz, v ktorom hádali podľa postáv konkrétne filmy, kreslili v štýle Chibi a fanúšikovia tejto kultúry mali hlavne možnosť spoznať podobne ladených jedincov. Tých sa z Piešťan a okolia zišlo v ŽiWlli približne dvadsať, čo organizátori vzhľadom na úvodný ročník zhodnotili veľmi pozitívne. 

IMG_0315_resize

„Anime je japonský animovaný seriál alebo film, ktorý však nie je určený pre deti, ale pre dospelých. Ja osobne veľmi rada kreslím a anime si ma získalo aj tým, že táto kultúra v Japonsku presahuje aj do módy a bežného života. Tu v Európe to nie je až tak bežné, ale veľmi ma to baví. Z anime sa mi najviac páči dnes už klasika Death Note, to je vlastne Zápisník smrti. Podujatím sme chceli dosiahnuť najmä to, aby sa okolie dozvedelo o tejto kultúre, dostala sa do povedomia a ľudia v našom širšom okolí ju začali brať ako normálnu vec,“ povedala jedna z organizátorov podujatia, Nikola Kunzová.

IMG_0321_resize

Reklama

Otaku je slangový výraz na označenie človeka čo pozerá japonské anime a číta japonské komixy manga. Toto slovo, ktoré sa najprv zapisovalo v Kanji お宅 sa neskôr začalo písať cez Katakanu ako internacionalizmus オタク, čo znamená „domáci človek, maniak“. Hoc slovo Otaku sa zapisuje všade rovnakým slovom, jeho význam od Japonska na západ je iný. V Japonskej definícii otaku ide nazvať človeka, ktorý pozerá a číta anime a mangu až tak, že žije vo svojom 2D svete. Dalo by sa povedať, že je psychicky závislý na anime a mange.

-lt/Zdroj(definícia otaku):hinomarusk2.webnode.cz/Foto: lt-

Populárne články