Connect with us

Koktail

Kursalon ožil swingovým tanečným kurzom

Published

on

Reklama
Reklama

Priestory veľkej a honosnej sály Kursalonu ožili v sobotu 27. februára swingovým tanečným kurzom. Lektori z B – SWING-u Stela Koščíková a rodák z Piešťan Ján Kubriczký počas neho učili účastníkov základné kroky, rôzne otočky a aj dôležité pravidlám, ktoré by mali byť počas tancovania dodržané. Swingovanie bude pokračovať druhou troj-hodinovkou počas volebnej soboty, avšak prípadní záujemcovia už nemajú možnosť zapojiť sa do rozbehnutého kurzu. Všetko si však môžu vynahradiť v sobotu 12. marca v Piešťanskom pivovare, kde sa bude konať veľká swingová tančiareň. Jej súčasťou bude aj krátky tanečný workshop, vystúpenie živej kapely Tea Garden a pre „Swingové tanečné sovy“ bude do noci hrať DJ Max W.

IMG_0436_resize

„Od detstva sa venujem ľudovému tancu a swing mu je v mnohom podobný. Či už je to štýlom pohybu alebo sršiacou radosťou z tanca. Swingový tanec Lindy Hop, ktorý aj s mojou tanečnou partnerkou Stelou Koščíkovou v Kursalone po tieto tri víkendy učíme, dýcha eleganciou skorých tridsiatych rokov, ale aj bláznivosťou a uvoľnenosťou neskorších rokov tridsiatych a skorých štyridsiatych. Prezradiť, že som sa v tomto štýle a tanci našiel, je výrok, ktorý ma spája so státisícmi ľudí po celom svete“, dodáva lektor Ján Kubriczký, rodák z Piešťan.

IMG_0429_resize

Reklama

„Vedel som, že v Piešťanoch je nespočetne mnoho šikovných ľudí a v túto sobotu sa mi to len potvrdilo. O tri týždne sa s týmito absolventmi stretnete na našej veľkej tančiarni v Piešťanskom pivovare a o tom, že im to ide, sa presvedčíte sami. Verím, že hneď v dave spoznáte tých, ktorí sa rozhodli vyskúšať si tri týždne lekcií pod našou taktovkou. Sálu piešťanského Kursalonu poznajú všetci. Swing som si práve v týchto priestoroch chcel kvôli neskutočnej atmosfére zatancovať už od momentu, kedy som sa o swingu dozvedel prvýkrát,“ dodal tanečný lektor.

-lt-

Populárne články