Úvod Koktail Katarínka za svitu mesiaca a petrolejok

Katarínka za svitu mesiaca a petrolejok

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

K podujatiu Noc hradov a zrúcanin, ktoré sa uskutoční už tento piatok 14. augusta, sa pripojí aj Kláštor sv. Kataríny Alexandrijskej pri obciach Dechtice a Naháč, prezývaný „Katarínka“ 경고음 다운로드. V rámci neho organizátori sprístupnia kryptu v ruine kostola, kláštor si budú môcť návštevníci pozrieť aj za svitu mesiaca a petrolejok, pripravená je tiež svätá omša a vystúpenie Františkánskej schóly s hudbou z konca 18 Download the acheong law. storočia.

„Od 16.00 hod. bude sprístupnená krypta nachádzajúca sa v ruine Kostola sv. Kataríny s odborným výkladom. O 18.30 hod 구글스케치업 다운로드. pokračujeme slávením svätej omše a o 20.00 hod. koncertom Františkánskej schóly z Bratislavy, ktorá predstaví hudbu františkánskych skladateľov, pôsobiacich na Slovensku z konca 18 유니팩 다운로드. Storočia. Skladby sú určené pre jednohlasný mužský zbor, sólové hlasy a hudobné nástroje. Pôvodne sa uvádzali počas svätých omší a modlitieb Sweet life download. Ukážky skladieb sa dajú vypočuť na schola.frantiskani.sk,“ uvádza sa v tlačovej správe podujatia Jang Wook-jo download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

katarinska-noc-hradov-a-zrucanin_2015_nPo skončení koncertu bude pripravené malé občerstvenie a historické sprevádzanie s odborným výkladom v areáli kláštora za svitu mesiaca a petrolejok, ako aj vstup do krypty, ktorá bude otvorená prvýkrát pre verejnosť Windows 10 Explorer 11. Predpokladané ukončenie podujatia je okolo 23.00 hod.

Kláštor sv. Kataríny, ktorý patril františkánskemu rádu, bol založený v roku 1618 na mieste prastarej gotickej kaplnky s cintorínom ukrytej hlboko v malokarpatských lesoch, kde sa podľa legendy zjavovala svätá Katarína mladému grófovi a pustovníkovi Jánovi Apponyimu Real Music. Rozsiahly barokový kláštorný komplex bol postupne rozširovaný a zveľaďovaný a patril k najvýznamnejším pútnickým miestam Ostrihomskej arcidiecézy 포켓몬스터 오메가루비 다운로드. Katarínka bola miestom noviciátu františkánov a cieľom mnohých pútí pospolitého ľudu z ďalekého okolia. V sedemnástom storočí bola niekoľkokrát poškodená počas stavovských povstaní či tureckých vpádov, no vždy bola opravená a život v nej pulzoval ďalej node.js 이미지 다운로드. Čo však nedokázali vojská, to sa podarilo politike – v júli 1786 bol kláštor spolu so stovkami ďalších dekrétom cisára Jozefa II. zrušený. Rehoľníci museli toto miesto opustiť, inventár bol odnesený a zničený a kláštor začal pustnúť a meniť sa v ruiny.

katarinkaProjekt, ktorým sa mladí ľudia formou letných táborov snažia zachrániť tento kláštor pred ďalším pustnutím a rúcaním a oprášiť jeho búrlivú a zaujímavú históriu, sa začal v roku 1994, a odvtedy pokračuje každé leto. Tábory sú určené pre mladých ľudí vo veku od 17 rokov z celého Slovenska (dobrovoľníkov bez nároku na finančnú odmenu). Konajú sa počas leta v júli až auguste v štyroch dvojtýždňových turnusoch a sú plánované i na ďalšie roky až do celkového zakonzervovania stavby.

Zdroj: www.katarinka.sk

REKLAMA