Úvod Koktail Katarínka pozýva na Noc hradov a zrúcanín

Katarínka pozýva na Noc hradov a zrúcanín

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V sobotu 18. augusta sa vo večerných na Katarínke uskutoční podujatie Noc hradov a zrúcanín. Medzi ruinami kostola Katarínka sa budú niesť tóny komornej hudby a chýbať nebude ani svätá omša TouduTu. Projekt Noc hradov a zrúcanín organizuje Občianske združenie Zachráňme hrady a dobrovoľníci z Katarínky sa doň zapoja po šiestykrát.

Dobrovoľníci, ktorí sa venujú záchrane ruín kostola a kláštora sv 온 디스크 무제한 다운로드. Kataríny Alexandrijskej, pozývajú všetkých záujemcov, turistov a návštevníkov na toto kultúrne podujatie. Program začne v podvečerných hodinách benefičnou výstavou Flower Than Young Iceland. Vystavovať budú katolícky kňaz a maliar Martin Šafárik a fotograf Marek Mičuda. Organizátori odporúčajú záujemcom o výstavu prísť ešte pred svätou omšou, ktorej začiatok je naplánovaný na 18:45 h yinyuetai 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Po svätej omši sa bude pokračovať komorným koncertom DEUS MEUS ET OMNIA, s predpokladaným začiatkom o 20:00 h. Ide o koncert františkánskych skladateľov, ktorých diela pochádzajú zo Slovenska, z obdobia 18 베이비드라이버 자막 다운로드. storočia. Po koncerte si budú môcť prítomní návštevníci vychutnať ticho a pokojnú atmosféru kultúrnej pamiatky a širokého okolia. Zároveň bude prebiehať obľúbené turistické sprevádzanie s historickým výkladom Download chrome photo batches.

Ako sa na Katarínku dostať?

Priaznivci a návštevníci s autom, sa na Katarínku dostanú odbočením na lesnú cestu medzi obcami Dechtice a Naháč, až po záchytné parkovisko 안드로이드 웹뷰 이미지 다운로드. Návštevníkov prichádzajúcich od parkoviska čaká príjemná pešia prechádzka (približne 20 min.) lesnou cestičkou osvetlenou sviečkami pri jednotlivých zastaveniach 참좋은말 다운로드. Na Katarínku sa dá prísť taktiež po modrej turistickej značke z obce Naháč (40 min.), z obce Dobrá Voda (1h 20 min.), alebo po žltej turistickej značke z obce Dechtice (1h 20 min.) artyboard 다운로드. Keďže sa jedná o nočný program, je potrebné vziať so sebou baterku, alebo čelovku.

Zrúcanina kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej sa nachádza v CHKO Malé Karpaty, medzi obcami Dechtice a Naháč 산하련 다운로드. Tento rok vstúpil projekt do 24. sezóny, počas ktorej sa dobrovoľníci budú opäť aktívne venovať záchrane historickej pamiatky. Letné tábory na Katarínke organizuje Občianske združenie Katarínka v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Od založenia projektu sa na dobrovoľníckych táboroch zúčastnilo takmer 1700 dobrovoľníkov. V nasledujúcej sezóne budú pokračovať archeologické práce, či konzervácia ruín v objekte kláštora. Zároveň budú prebiehať oslavy 400. výročia založenia kláštora. Zakladacia zmluva bola vydaná grófom Kryštofom Erdödym v Chtelnici, dňa 21. decembra roku 1618.

Zdroj: ABU/o. z. Katarínka

REKLAMA