Connect with us

Koktail

Balónová megafiesta má na programe aj nočnú show

Published

on

Reklama

Podujatie, ktoré chce na letisko prilákať tisícky divákov začína už o týždeň. Pozvanie naň podľa organizátorov prijali aj prezident Ivan Gašparovič a premiér Robert Fico.

[singlepic id=45364 w=320 h=240 float=left]Od piatku 6. septembra sa milovníci lietania môžu tešiť na vyhliadkové lety, ukážky historickej vojenskej techniky, špeciálnych jednotiek ministerstva vnútra, letecké modely, ale aj hlavne na nočnú show teplovzdušných balónov.

Reklama

V rámci nej sa má návštevníkom predviesť 50 balónov rôznych tvarov a farieb. Ich posádky mieria do Piešťan z celého sveta. Vďaka tomu bude toto podujatie najväčším svojho druhu v strednej Európe.

Balónová megafiesta má podtitul Dni národnej hrdosti. Koná sa pod záštitou trnavského župana Tibora Mikuša, ktorý na podujatie pozval premiéra aj prezidenta.

Reklama

Sprievodným podujatím je 7. ročník Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi, ktorý organizuje tunajšie Vojenské historické múzeum. V rovnakom čase sa na letisku uskutoční aj druhý ročník leteckej rally pod názvom Memoriál capt. Tomáša Munka.

Vyvrcholením megafiesty bude sobotný odlet teplovzdušných balónov, ktorý je naplánovaný na 18.30 h. Podrobný program podujatia nájdete tu.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články