Connect with us

Koktail

O probléme odpadov treba s deťmi hovoriť od malička

Published

on

Reklama
Reklama

Cieľom série prednášok, ktorá odštartovala v stredu v komunitnom centre ŽiWell, je iniciovať diskusiu na rôzne ekologické témy. Mnohé z nich sa dotýkajú priamo nášho mesta, ale majú aj širší spoločenský význam.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=5s3b2wMf1KY[/youtube]

Pozrite si krátky dokument o tom ako dokáže odpad trápiť vtákov žijúcich ďaleko od civilizácie

Na prednáškach spolupracujú dobrovoľníci z občianskych združení Kvas a Pro Civitate. Piešťancov chcú podnecovať k tomu, aby konali lokálne, ale premýšľali globálne. Nesprávny vzťah jednotlivcov k životnému prostrediu môže totiž mať nečakané následky.

Reklama

„Cítime obrovskú rezervu v spoločenskom uvedomení problematiky odpadov. O tejto téme je potrebné stále viac hovoriť, pretože to je časovaná bomba,“ povedal Jozef Malík z Pro Civitate. Spolu s ním hovoril o probléme obrovských ostrovov plastu v oceánoch aj Aurel Rusnák z OZ Kvas. Na diskusii nechýbal ani vedúci referátu životného prostredia Ján Baranovič.

Prítomní sa zhodli, že životnému prostrediu môže do veľkej miery pomôcť ekologická výchova detí od útleho veku. Iniciátori prednášky chcú preto pokračovať vo svojich aktivitách v materských a základných školách.

(red)

Populárne články