Connect with us

Koktail

Hudobná škola Yamaha opäť otvára svoje brány

Published

on

Reklama
Reklama

Nezvyčajný kurz sprostredkuje deťom zábavnou formou rytmiku, vnímanie hudby. Nejde v nej o spievanie čistých tónov. Rodičia vďaka tomu prežijú množstvo neopakovateľných chvíľ so svojim dieťaťom.

[singlepic id=34710 w=320 h=240 float=left]Vyučovacie metódy Hudobnej školy Yamaha zodpovedajú veku detí. Na ich vývoji sa podieľali odborníci z oblasti hudobnej pedagogiky, pediatrie a detskej neuropsychológie. Deti, ktoré sa odmalička hudobne rozvíjali, získavajú okrem potešenia z hudby podvedome aj predpoklady rozvoja ich kognitívnych schopností. V kojeneckom veku vedie počúvanie hudby a učenie piesní k intenzívnemu prepájaniu siete nervových buniek v mozgu.

Aktivity počas kurzu sú zamerané na rozvoj sluchu, zraku, reči, jemnej a hrubej motoriky. Využívame tiež detské masáže a tzv. babyhandling – systém cvičení, ktoré podporujú rozvoj koordinácie, rovnováhy, chôdze… Tieto “krížové pohyby” vedú k prepájaniu hemisfér a takáto aktivácia mozgu je dobrou prevenciou porúch učenia.

Neoceniteľným vedľajším efektom je skutočnosť, že počas hodín dochádza aj k výraznému rozvoju sociálnych schopností a vzťahov.

Reklama

Zápis do kurzu Hudobná škola Yamaha bude v Materskom centre Úsmev 4. a 5. septembra od 9.00 – 10.30 h. Ukážkové hodiny taktiež spojené so zápisom sú naplánované na 9. septembra (17.00 h), 10. a 12. septembra (9.00 h a 10.30 h).

(mcu)

Populárne články