Connect with us

Koktail

AkSen pozýva na Divoké Slovensko, kurz Salsy či prednášku o Černobyle

Published

on

Reklama
Reklama

Aktívni seniori majú v apríli na výber z viacerých ponúk, ako stráviť jarné popoludnia či večery v spoločnosti rovesníkov. Už zajtra na nich čaká premietanie filmu Tomáša Hulíka Divoké Slovensko, v sobotu si môžu vyskúšať jednodňový kurz latino tancov, chýbať nebude ani tradičná zábava v Kursalone,  naplánované je i humorné predstavenie Traja z parku v podaní kolegov z Nových Zámkov a mesačný program zavŕši prednáška Štefana Škuleca o havárii v Černobyle.

Program AkSenu na apríl

Štvrtok 7.4.2016 o 16,00 hod.

Reklama

Divoké Slovensko

Pod hladinou mora oblakov, rieky času aj každodennosti, každý deň znova a znova sa zobúdzajú a rodia nové príbehy zvierat, rastlín, neživej, no života plnej krajiny. Aj ten najmenší a najskromnejší z týchto príbehov a jeho nositelia si pýtajú svoje miesto na slnku – a právom. Vydajme sa na cestu plnú objavov a nahliadnime do tajov krajiny, o ktorej sme všetci presvedčení, že ju dôverne poznáme. Zaujímavý film Tomáša Hulíka o „slovenskej divočine“ od nížin až po najvyššie pohoria na Slovensku ponúkne to najlepšie, čo tu máme. Dva roky práce a desiatky tisíc nabehaných kilometrov sú toho dôkazom – veď posúďte sami. Prezentácia Andyho Popoviča spojená a premietaním filmu Tomáša Hulíka o slovenskej divočine. Akcia v spolupráci s Mestskou knižnicou v centre AkSen na Teplickej 58 v Piešťanoch.

Sobota 9.4.2016 od 9,00 do 13,00 hod.

1 – dňový kurz Bachaty a Salsy pre širokú verejnosť.

Kurz vedie lektorka Yasmin. Cena kurzu 15 €. Prihlásiť sa treba do štvrtka 7.4.2016

Nedeľa 17.4.2016 od 13,00 hod

Zabavme sa v Kursalone

Seniorov pozývame k nedeľnému obedu a stráveniu príjemného popoludnia pri tanci a hudbe. Do tanca hrá hudobná skupina Prameň. Vstupné 8€/ osoba. V cene obed a hudba.

Streda 20.4.2016 o 15,00 hod.

Členská schôdza v MsKs na ulici Alexandra Dubčeka. Po schôdzi o 16,00 hod. sa uskutoční humorné divadelné predstavenie Traja z parku , kde účinkujú členovia AkSen z Nových Zámkov. Všetci ste vítaní.

Štvrtok 28.4.2016 o 16,00 hod.

Prednáška k 30. výročiu černobyľskej havárie.

Prednášku vedie Ing. Štefan Škulec CSc. Havária JE Černobyľ sa hodnotí v súčasnosti ako havária zariadenia s najzávažnejšími účinkami na životné prostredie. Rádioaktívnymi emisiami z havarovanej elektrárne bola kontaminovaná väčšina územia Európy. Čo stalo vtedy v Černobyle, čo sa stalo u nás – to sú hlavné témy prednášky. Okrem toho budú ako modelové historické ukážky komentované predchádzajúce havárie na jadrovej elektrárni A 1 v Jaslovských Bohuniciach a na jadrovej elektrárni Three Mile Point v USA. Budú komentované aj čerstvé informácie o havárii na jadrovej elektrárni Fukushima v Japonsku. Centrum AkSen, Teplická 58, Piešťany.

-Miriam Rakúsová/red-, foto:tomashulik.com, archív PNky, chernobylzone.sk

 

Populárne články