Connect with us

Aktuality

Prezidentka sa na výjazde po kraji zastavila aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama
Reklama

Zuzana Čaputová v stredu 8. júla absolvovala krátku pracovnú cestu po Trnavskom kraji.  Debatovala so županom a primátorom Trnavy, kde navštívila aj Galériu Jána Koniarika. V Piešťanoch sa stretla so zástupcami združenia seniorov AkSen a primátorom Petrom Jančovičom. Následne smerovala hlava štátu do kaštieľa v Dolnej Krupej.

https://www.facebook.com/zcaputova/videos/2705478119672869/

„Pozdravujem vás z pracovného výjazdu v Trnave a Trnavskom kraji. Mám za sebou rokovania s primátorom Petrom Bročkom a županom Jozefom Viskupičom. Obe stretnutia boli veľmi príjemné. Viaceré témy majú spoločné. Obaja majú záujem budovať nové domovy sociálnych služieb a zvyšovať tak dostupnosť kvalitnej starostlivosti pre seniorov, ktorých v kraji a meste pribúda. Zhodujú sa v tom, že bez pomoci štátu a EÚ to samosprávy nedokážu. Verím, že aj na účel dlhodobej starostlivosti pre všetkých sa nám podarí využiť zdroje z nového balíka eurofondov a balíka obnovy.

Pán župan sa mi zmienil aj o probléme v podobe chýbajúceho dobrého dopravného prepojenia zo severu na juh kraja, čoho dôsledkom je, že kamióny jazdia vo veľkých počtoch priamo cez obce po cestách druhej triedy. Verím preto, že dobudovanie tohto prepojenia sa v skorej dobe, po poctivom vyhodnotení situácie, stane aj jednou z priorít štátu.

Reklama

Pána Bročku som sa pýtala aj na plán Trnavy zabojovať o titul Európskeho hlavného mesta kultúry. Páči sa mi, že participatívny proces, ktorý započali, má snahu zadefinovať dlhodobú víziu rozvoja kultúry v meste. Kultúra v Trnave zlákala aj mňa, a preto som ešte pred obedom navštívila aj Galériu Jána Koniarka,“ uviedla prezidenta Zuzana Čaputová na svojej facebookovej stránke.

Do Piešťan prišla krátko po 14. hodine, aby navštívila centrum AkSen. Po privítaní chlebom a soľou smerovali kroky prezidentky s delegáciou do Kursalonu. Za okrúhlym stolom sa porozprávala spolu s primátorom mesta a vedením AkSenu. V komornej atmosfére si prezidentka prezrela tanec zvaný polonéza, prácu paličkárov, vystúpenie country skupiny a seniorský kurz práce s počítačom. Na terase predviedol kanisterapeut prácu so psíkom.

Prezidentku počas návštevy sprevádzala riaditeľka združenia AkSen Jarmila Staneková. Z Piešťan delegácia smerovala do Dolnej Krupej.

„Dnes som navštívila aj Piešťany a stretla som sa s aktívnymi seniorkami a seniormi v komunitnom centre AkSen. Majú obdivuhodný elán, energiu a chuť žiť naplno. Poslednou zastávkou dnešnej cesty po Trnavskom kraji bola Dolná Krupá. Starý príbeh grófky Márie Henriety Chotekovej, ktorej ružová záhrada bola vychýrená v celom Uhorsku, ožil aj vďaka novému rozáriu vedľa rodinnej firmy. Medovina, ktorá sa tu vyrába, je vychýrená po celom svete,“ okomentovala svoju návštevu prezidentka.

-red/vv- Zdroj a video: FB Zuzana Čaputová  Foto: Viktor Vrábel

Populárne články