Connect with us

Koktail

Akcia PKP pokračuje, do brigády sa môžete zapojiť už v sobotu

Published

on

Reklama
Reklama

Akcia PKP, týkajúca sa obnovy Prírodného kina v Piešťanoch, opäť pokračuje, pomôcť môžete už v túto sobotu 21. mája. Počas zimných mesiacov až do začiatku jari dobrovoľníci ohobľovali  na píle v Moravanoch nad Váhom 600 dosiek, z ktorých budú nové lavice. Areál kina je zatvorený od roku 2008, odkedy postupne chátral a toto krásne miesto neslúžilo svojmu účelu. Aktivisti na čele s Michalom Fialom začali priestor v spolupráci so Službami mesta Piešťany a Mestským kultúrnym strediskom približne pred rokom obnovovať a brigád sa odvtedy zúčastnila viac ako stovka obyvateľov mesta. Ak chcete svojou trochou pomôcť, určite sa pridajte, brigáda bude prebiehať od 9:00 do 13:00 a po jej skončení je pripravená pre všetkých chutná kapustnica.

maj brigada PKP

V sobotu je na pláne hrabanie listov a pokosenej trávy, obkopanie nosníkov na lavičky, natieranie kovových konzol, nakladanie lístia na vlečku traktora a poznášanie konárov.
Časový harmonogram:
9.00 zraz
9.05 školenie BOZP
9.20 rozdelenie úloh
13.30 kapustnica v Žiwli.

Aby organizátori vedeli koľko náradia a kapustnice pripraviť, prihlásiť sa môžete cez správu  na FB Prírodné kino. Ak máte možnosť priniesť si rukavice, štetec, hrable, motyku, lopatu, kliešťe na konáre, či fúrik, uľahčíte tým organizátorom prácu.

Reklama

-lt/Foto: archív-

Populárne články