Connect with us

Andrej Klapica

Blog Andreja Klapicu: Staré Piešťany

Published

on

Reklama
Reklama

Dlhodobo bývam vo štvrti Piešťan, ktorá sa volá „Staré“. Dlhodobo vnímam krásu tejto štvrti. Stačí sa pozrieť na budovu bývalého súdu, na „stĺp hanby“, na pomník vojakom kde matka drží zraneného muža, farský kostol a hlavne na množstvo krásnych „historických“ rodinných domov, ktoré majú na svojich priečeliach ešte originálnu štukovú výzdobu. V Starých Piešťanoch máme aj jeden z najvyššie postavených bodov Piešťan, tzv. Vŕšok, jednu za najdlhších ulíc (Pod Párovcami) a ešte všeličo:-)

Jedna vec ma ale mrzí. Dávno sa v našej štvrti nič nezmenilo. Pamiatky chátrajú, nedáva sa im dostatočná vážnosť, ulice sú rozbité, lavičky v parčíkoch povylamované.

Prednedávnom som navštívil Trebatice. Volal ma tam jeden pán so slovami: „Poďte sa pozrieť na našu novú ulicu, ako to tu máme prerobené.“ Keďže som nechcel staršieho pána uraziť, tak som s ním šiel, aj keď som si v duchu myslel: „Čo som nikdy nevidel nový asfalt?“ Ale zostal som úplne zaskočený. V Trebaticiach krásne prerobili hlavnú ulicu. Vytvorili oddychové ostrovčeky, dali nové osvetlenie, zatraktívnili vozovku. (Odporúčam navštíviť.) Vtedy mi svitla nádej. Určite aj v našej mestskej štvrti je možné to, čo dokázali na dedine!

O pár dní tu máme voľby. Zvoľme si takých zástupcov, ktorí budú v mestskom zastupiteľstve bojovať za našu štvrť, pretože nebolo by dobré, keby Staré Piešťany dostali prezývku „Zastaralé“.

Reklama

Populárne články