Connect with us

Blogy

Blog Doda Pullmanna: Som sebec mám rád funkcie

Krátke pripomenutie blížiacej sa srandy menom „Komunálky“

Published

on

Reklama

Rozmýšľam. Aj keď to nieje môj koníček ale stáva sa mi aj to. Proste niekedy si zarozmýšľam. Čo je zaujímavé na tomto čine je to, že po rozume mi idú zvláštne myšlienky. Myšlienky o „našich-vašich“ komunálnych voľbách. Vyberáme si opäť z pomedzi pár desiatok kandidátov. Ja ich rozdeľujem na dve skupiny.

Prvú skupinu tvoria tí, čo keď sa ich opýtate povedzme tak v letných mesiacoch, či sa chystajú kandidovať, odpovedajú až hrozivo rýchlo: „Nie! Čo si malý? Načo by mi to bolo? Ja sa môžem na to vykašľať.“ Po istom čase povedzme tak teraz po prezretí kandidačných listín zistíte, že si svoje strohé nie predsa len rozmysleli. Stretnete ich opäť a to priamo na prechode pre chodcov. Aj keď to nieje to pravé miesto na rozhovor nedá vám to. „ Tak čo? Rozmyslel si si to? Ále, vieš nahovorili ma. Ja to vlastne ani nechcem. To len kvôli … Mne na tom nezáleží.“ Nakoľko sa rúti čierne auto s XXX značkou a vyholenou hlavičkou za volantom radšej rozhovor ukončím. „Tak nech sa ti to podarí. Servus!“ Klamal som ho. Nechcem aby sa mu to podarilo. Klame totiž od začiatku. Pravda je v skutočnosti taká, že len čakal na to kedy už môže napísať svoje výnimočné meno na zoznam uchádzajúcich sa. Myslím, že ak sa mu to nepodarí je schopný prechľastať (šenkový výraz) dva dni a deväť nocí. Problém prvej skupiny je, že si to nepriznávajú. Tvoria si tak alibi pred blížiacim sa možným neúspechom.

Reklama

Skupina druhá: Asi som medzi nimi. Som totiž tiež účastníkom tohto folklórneho predstavenia menom „Komunálky“ Síce nie v PN ale u nás. Na dedine. Tam je predsa len viac ľudí naklonených folklóru. Asi fakt patrím do druhej skupiny. Ja totiž chcem byť aj sebecky zvolený! Som už raz taký. Milujem funkcie a chcem mať od niečoho kľúče. Pamätám si na svoju prvú funkciu vo futbalovom oddiele. Dostal som kľúče od kabín (TJ výraz) a od miestnosti kde bola lajnovačka. Páni, to je vám pocit mať kľúče od niečoho od čoho iní nemajú. Trochu ma ale mrzí, že ma na kandidačnú listinu nik nenavrhol. Asi ma tam nik nechce. Veď uvidíme o chvíľu. K voľbám určite pôjdem. A viete čo? Budem voliť seba. Som totiž sebec a mám rád funkcie.

PS: Ten pán zo spomínaného auta na prechode (vyholená hlavička) mi ukazoval stredný prst. Možno to je znak toho, že mi fandí.

Reklama

Populárne články