Úvod Blogy Septembrové Západné Tatry

Septembrové Západné Tatry

REKLAMA

Po minuloročnej úspešnej akcií  „vo štvorici cez Veľkú Fatru“ sme sa s chalanmi rozhodli opäť navštíviť nejaké hory ts conversation translator download. Matúš vymyslel výstup na najvyšší vrch západných Tatier – Baníkov (2178 m.n.m), z chalanov nebol nikto proti, a tak sme ráno 9 프레지 넥스트 다운로드. septembra sadli do auta a vyštartovali smer Bobrovec (Liptovský Mikuláš).

Hneď po príchode do Bobrovca sme sa ubytovali na chate a následne vyštartovali na prvú turistiku 공공기관 내pc지키미 다운로드. Počasie nám moc neprialo, radar ukazoval časté zrážky, no napriek tomu sme si za cieľ vybrali Chatu pod Náružím. Radar neklamal, po ceste nám skoro stále mrholilo, no turistika v každom počasí je niečím zaujímavá a krásna Silent Hill download. Na Chatu pod Náružím sme dorazili úspešne asi o 16:00hod., nechali sme preschnúť najviac mokré veci a pomaly sme sa vybrali cestou naspäť do Bobrovca polaris office. Nebola by to naša túra, keby sme nepoblúdili. Našťastie nebolo to také vážne a do pol hodiny sme boli na správnej ceste. Po ceste domov, už skoro po tme sme stretli asi tri salamandry škvrnité, no vzhľadom na to, že boli v lese, kde bola už skoro tma, fotenie neprichádzalo do úvahy maven library 다운로드. Po ceste domov sme na jednej lúke nastavili fotopascu, či sa nám za jednu noc nepodarí na ňu niečo cvaknúť.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Keď husto pršalo, cestu sme si krátili telefónmi :) zľava: Matúš, Paťo, Ivan

Matúš vymenil komplet fototechniku

Výhľad po ceste na Chatu pod Náružím

Na druhý deň bol budík nastavený na 5:00 hod Download The Bucks Player. Samozrejme nevstal nikto a budík sa presunul na 9:00 hod. Ani by to tak nevadilo, keby nemáme naplánovaný najťažší a najdlhší výstup z celého výletu na vrch Baníkov, no napriek neskorému vstávaniu sme sa rozhodli ísť 크로니클 영화 다운로드. Po ceste sme vzali fotopascu, ktorú sme tam večer nastavili, no žiaľ, bola prázdna, nenafotila nič, no našťastie ju ani nikto nevzal. Pascu sme zbalili a pokračovali smer Baníkov 블리자드 앱 다운로드. Celú cestu na vrchol sme išli popri potoku, a tak fotiť bolo stále čo, no zver sa nám neukázala žiadna, až na jedného jediného svišťa na samom Baníkove, ale za tým sa chcelo utekať len Matúšovi 무인도 생존 다운로드. Cesta na Baníkov bola cez dolinu a následne bolo potrebné šlapanie na samý vrchol, ktoré bolo plné krásnych výhľadov. Spoločnú fotku sme na Baníkove spravili asi o 16:00hod. no nakoľko bola pred nami ešte dosť dlhá cesta do Bobrovca, museli sme sa pobrať smerom dolu na Žiarsku chatu a odtiaľ do Bobrovca. Nebola by to naša túra, keby sme sa nevracali domov po tme. Našťastie Matúš tam nebol prvý krát a zaviedol nás po správnej ceste. Po príchode do Bobrovca sme na prvej lúke rozložili statívy a fotili sme oblohu posiatu hviezdami, dokonca bola voľným okom viditeľná aj mliečna dráha.

Cesta na Baníkov viedla stále popri potoku

Tabuľu sme videli, no jeho však nie

Cestou na Baníkov…

Výhľad z Baníkova

Krátky oddych na Baníkove

Pod Baníkovom

Cestou z Baníkova

Nočná obloha s kúskom mliečnej dráhy pri Bobrovci

Obloha posiata hviezdami

Tretí deň nám nevyšiel podľa predstáv, keďže od rána výdatne pršalo, tak sme sa rozhodli Bobrovec opustiť a zamieriť smerom domov. Po ceste sa však vyjasnilo, a tak sme si dali zastávku v Nitre. Rozhodli sme sa pozrieť si ešte vysielač Zobor, na ktorom je krásny výhľad na Nitru a široké okolie. Bolo to príjemné ukončenie akcie…

Život na každom kúsku

Kto by si skočil?

Vysielač na Zobore

Čítajte viac: http://martinhesko.sk/index.php?page=clanky&id=17

Autor: Martin Hesko

REKLAMA

ijav-ucto

REKLAMA