Connect with us

Blogy

My Piešťany – second camp – Day 3

Published

on

Reklama

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti –

účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers.

Reklama

Sebastian (2 of 2)

Zlé počasie dnes spôsobilo, že sme museli zmeniť naše plány, takže miesto toho, aby sme išli na Lodenicu, sme sa rozhodli, že vhodnejšie bude zostať niekde vo vnútri. Dopoludnia sme pracovali na otázkach ohľadom nakupovania a miest, kde sa dá nakupovať, s použití druhého a tretieho stupňa prídavných mies. Nejaký čas sme tiež strávili prezeraním fotiek na stránke Humans of New York a diskusiou  o tom, prečo sú niektoré fotografie zaujímavejšie než ostatné.

Reklama

Po obede študenti išli do Auparku spraviť svoje rozhovory a fotografie. Tu sú obrázky a články z dneška.

Sebastian (1 of 2)

The bad weather today meant that we had to change our plans, so instead of going to Lodenica we decided that an indoor venue would be more appropriate. In the morning we worked on questions about shopping and places to go shopping, using comparatives and superlatives. We also spent time looking at photos on the Humans of New York website and discussed why some photos were more interesting than others.

After lunch the students went to Aupark to carry out their interviews and take photos. Here are the pictures and stories from today:

Sebastian

OLYMPUS DIGITAL CAMERAToto je Laco. Má 33 rokov. Žije v Piešťanoch. Jeho najlepším obchodom je Panta Rhei. Nemá rád Aupark.

Tis is Laco. He is 33 years old and lives in Piešťany. His favorite shop is Panta Rhei. He doesn’t like Aupark.

 

 

 

 

 

 

Adam

Adam

Toto je Roman. Roman má 41 rokov. Narodil sa v Trenčíne. Je ho obľúbený obchod je BILLA. Páči sa mu Aupark.

This is Roman. He was born in Trenčín. He is forty one years old. His favorite shop is BILLA. He likes Aupark.

 

 

 

 

 

 

Tim

TimThis is a plant at Aupark. It is a bamboo tree. Plants are good for aupark because they provide oxygen. It is in Aupark for decoration. I had to choose this because nobody at Aupark wanted to be interwied in English.

Toto je kvetina v Auparku. Je to bambus. Kvetiny sú dobré pre Aupark, pretože vyrábaju kyslík. Táto slúži v Auparku ako dekorácia. Musel som si vybrať toto, pretože nikto nechcel so mnou rozprávať po anglicky.

 

 

 

 

Terezka

Terezka

Dnes sme boli v Auparku. Stretli sme tan Richarda s jeho dcérkou. Pochádzajú z Piešťan. Neboli tu na nákupoch, ani na obede v reštaurácii. Boli na detskom ihrisku. Aupark majú radi, pretože tu nájdu všetko. Ich obľúbený obchod/podnik je Pizza Mizza. A do Auparku prišli autom.

Today we were in Aupark. We met Richard and his daughter there. They are from Piešťany. They weren’t shopping in Aupark nor having lunch in a resturant there. They were in the playgraund. They like Aupark because there is everything they look for. Their favourite store is Pizza Mizza. And they came here by car.

 

Samuel

SamuelToto sú Rafael a Anna. Boli v Auparku kúpiť nejaké potraviny. Majú radi Aupark. Rafaelov obľubený obchod je ExiSport a Annin je Takko. Rafael ma 10 rokov a narodil sa v Piešťanoch. Anna ma 11 rokov a narodila sa v Dolnom Kubíne. Žije v Piešťanoch.

These are Rafael and Anna. They were in Aupark to buy some food. They like Aupark. Rafael’s favourite shop is ExiSport and Anna’s is Takko. Rafael is 10 years old and he was born in Piestany. Anna is 11 years old. She was born in Dolný Kubín but lives in Piešťany.

Michael

Michael

Dnes som uvidel Martu v kníhkupectve, v Auparku. Povedala, že čítala knihy len preto, lebo musela čakať na autobus. Miluje chodiť do Café Diaz a čítať knihy v Pantha Rhei. Miluje Aupark a chce aby tu zostal.

I found Marta in the bookshop in Aupark. She said that she was reading books, just because she had to wait for the bus. She loves to go to Café Diaz and read books in Pantha Rhei. She loves Aupark and she wants it to stay here.

 

 

 

Betka

BetkaV Auparku sme stretli Adrianu. Pochádza z Koplotoviec. Do Piešťan prišla kúpiť oblečenie. Jej najoblúbenejší obchod je Tally Waijl. Prišla sem aj na kávu. Aupark má rada a prišla sem autobusom.

In Aupark we met Adriana. She is from Koplotovce. She came to Piešťany because she wanted buy some clothes. Her favourite store is Tally Weijl. She also came here for having a coffee. She likes Aupark and came here by bus.

 

 

 

Peter

PeterThis is Katarina, she is from Čachtice. She came to Aupark to look in the shops. Katarina does not have a favorite shop in Aupark, she loves the whole shopping center.

Toto je Katarína, je z Čachtíc. Prišla do Auparku nakupovať. Katarína nemá rada konkrétny obchod v Auparku, má rada celé nákupné centrum.

 

 

 

 

 

Hlasovanie bolo  ukončené.

Populárne články