Connect with us

Blogy

My Piešťany – Day 5

Published

on

Reklama
Reklama

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti – účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers.

Týždňový kurz kreatívnej fotografie a písania v angličtine je určený pre deti vo veku 11 až 15 rokov, vedie ho lektorka Eadaoin Flynn z Írska. Deti získajú základy vytvárania blogov, komunikácie s respondentmi a základy novinárskej fotografie. Každý deň pridajú svoje fotografie a pár riadkov do blogu na našom portáli. Texty budú v slovenčine aj angličtine, takže si môžete precvičiť svoje jazykové znalosti. Na konci blogu je galéria, kde môžete zahlasovať za najlepšiu fotografiu.

pizap.com140627775232412pizap.com14062776004451

Dnes bol posledný deň nášho kurzu. Dopoludnia sme pracovali na otázkach s použitím minulých a budúcich časov a študenti si znovu precvičovali rozhovory medzi sebou. Potom išli do mesta spraviť svoje posledné novinárske rozhovory. Dnešným cieľom bol Aupark, nové verejné piano pri vstupe do parku a park samotný. Ako obvykle, študenti sa vrátili naspäť do učebne s pestrým materiálom obrázkov a námetov na články.

Reklama

Today was the last day of the course. We worked on questions using the past and future tenses, and again, the students interviewed each other. Then they went out into the town to carry out their final interviews. Aupark, the new community piano and the city park were some of today’s destinations. As usual, the students came back with a diverse group of pictures and stories.

Petra:

Petra day 5

Toto je malá Janka. Je v parku so svojou opatrovateľkou, s ktorou som sa porozprávala. Volá sa Dagmar a je z Piešťan. Opatrovaním si privyrábala ku dôchodku. Povedala nám, že v minulosti (keď bola mladá), to bolo v Piešťanoch oveľa rušnejšie ako teraz. A posťažovala sa nám, že jej v Piešťanoch chýba poriadne kúpalisko.

This is little Janka. She is in the park with her nanny, who I spoke to. Her name is Dagmar and she is from Piestany. She said that Piestany was a much busier place in the past (when she was younger). And she complained she is missing a proper swimming pool in Piestany.

Oliver:

Oliver day 5

Len sa pozrite! Malé dieťa zaplatí 50 centov za to, že ohrozuje životy iných. Veď čo ak sa pod kolesá vláčika dostane iné dieťa a poraní sa? Len ta predstava ma mrazí.

Look! A small child pays 50 cents for something that threaten the lives of others. What if a child gets knocked over and falls under the wheels? The idea of this happening makes me feel cold.

Martin:

Martin day 5

Po Londýne, Bruseli a iných európskych metropolách pribudol klavír v Bratislave a teraz aj v Piešťanoch. Môj posledný blog venujem pani Kataríne. Pani Katarína je mamička a vie hrať na klavíri. Hrá 10 rokov pre potešenie a svoje deti vedie k hudbe, rovako ako moja mama mňa. Lebo ako povedal jeden múdry klavirista: kto robí hudbu, nemôže byť  zlý človek. Pani Katarína tiež povedala, že verejný klavír je super, pretože si môžu zahrať aj ľudia, ktorí doma nástroj nemajú.

After London, Bussels and other European cities the public piano has appeared in Bratislava and recently in Piešťany too. My last blog is devoted to Mrs Katarina. She is a mum and can play the piano. She has been playing for fun for 10 years and leads her children to music as my mum does to me. As one wise piano player once said: the person making music cannot be a bad man. According to Mrs Katarina the public piano is a very good idea as even those not owning a musical instrument can come and play.

Miriam:

Miriam day 5

Na lavičke v parku som stretla milý starší pár. Včerajší deň strávili doma, v obchode alebo na záhrade. Zajtra chcú ísť na ryby. Pred 10 rokmi Sidónia robila v zahraničí a Viliam tu. Hovorili, že  vtedy im bolo lepšie, lebo boli zdraví, ale teraz majú viac času na svoje záľuby. Radi sa starajú o svoje vnúčatá.

On a bench I met a nice older couple. Yesterday they spent at home, in a shop or in the garden. Tomorrow, they will go fishing. Some 10 years ago Sidonia worked abroad and Viliam worked here. They said that in the the past life was better, but now they have a lot of free time for their hobbies. They like looking after their grandchildren.

Edi:

Edi day 5

Dnes som bolv Auparku.Videl som tam milú pani .Volala sa Veronika a ma 68 rokov. Doma nemá doma žiadne zvieratko. Jej obľubená farba je modrá, rada číta a zje každé jedlo. Býva v Piešťanoch.

Today I was  in Aupark. I saw a nice lady. Her name is Veronika and she is 68 years old. She doesn’t have any pets. Her favourite colour is blue, she likes reading and she is not picky about food. She lives in Budapest.

 

 

David:

David day 5

V Piešťanoch žijem už 40 rokov, no pochádzam z Komárna. Najkrajšie miesto v Piešťanoch je podľa mňa Kúpeľný ostrov. Opakom sú však cesty, ktoré sú dosť rozbite. Šťastným ma robí práca v mojej záhrade , dobré zdravie a to, že  môžem isť za mojou dcérou do Bratislavy.

I have lived in Piešťany for 40 years, but  I’m from Komárno. The most beautiful place in Piešťany is Spa Island. On the other hand the roads here are quite destroyed. Working  in my garden, good health and now  traveling to Bratislava to see my daughter are things that make me happy.

 

 

 

Daniel:

Daniel day 5

Dnes som robil rozhovor s pani Annou. Nebýva v Piešťanoch, je tu na návšteve a pochádza z Hradca Králové. Na našom meste sa jej najviac páči Kúpeľný ostrov. Jej hobby je plávanie.
Today I did an interview with Ms Anna. She doesn’t live in Piestany. She is here for a visit as she comes from Hradec Kralove. Her favourite place is Spa island. Her hobby is swimming.

 

 

 

 

 

Alex:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes som bol v Auparku. V obchodoch bolo veľa ľudí. Aj táto žena Helena bola nakupovať. Jej najobľúbenejší obchod je Billa. Chodí tam nakupovať každý deň, pretože sem chodí autobus. Páči sa jej Aupark, pretože je tu veľa obchodov.

I was in Aupark today. There were a lot of people in the shops. Helena was shopping too. Her favourite shop is Billa. She goes shopping there every day, because the bus stops outside. She likes Aupark, because there are lots of shops.

 

 

 

Fotkou dňa je záber, ktorý urobila Petra. Získal 31 hlasov:

Petra day 5

Hlasovanie je ukončené!

Populárne články