Connect with us

Blogy

My Piešt’any – Day 4

Published

on

Reklama
Reklama

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti –účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers.

Týždňový kurz kreatívnej fotografie a písania v angličtine je určený pre deti vo veku 11 až 15 rokov, vedie ho lektorka Eadaoin Flynn z Írska. Deti získajú základy vytvárania blogov, komunikácie s respondentmi a základy novinárskej fotografie. Každý deň pridajú svoje fotografie a pár riadkov do blogu na našom portáli. Texty budú v slovenčine aj angličtine, takže si môžete precvičiť svoje jazykové znalosti. Na konci blogu je galéria, kde môžete zahlasovať za najlepšiu fotografiu.

IMG_2471

Našich študentov potešilo, že čitatelia sledujú ich blog a hlasujú za ich obrázky – sú teraz dosť súťaživí. Dnes sme začali precvičovaním otázok na tému, čo nás robí šťastnými, alebo smutnými. Medzi vecami, ktoré deťom vylepšujú náladu nechýba zmrzlina, bryndzové halušky a prázdniny. Náladu im dokáže pokaziť zlé počasie, škola – a súrodenci! Potom sa deti vybrali na prechádzku mestom – dnešnými cieľmi bol park a železničná stanica. Tu nájdete čo zistili o ľuďoch, ktorých dnes stretli.

Reklama

The students are very pleased that people are viewing the blog and voting for their pictures – they are getting quite competitive now! Today the students spent some time interviewing each other about what makes them happy or sad. Things that make them happy include ice-cream, bryndzové halušky and holidays, and things that make them sad include bad weather, school and brothers! Then they went out around the city – today’s destinations included the park and the train station. Here’s what they found out about other people today.

Miriam:

DSC07054

Park je plný hrajúcich sa detí. Radosť pozerať sa. Ako napríklad tento malý chlapec na kolobežke. V parku je veľa ihrísk a dosť miesta na vybláznenie sa.

The park is a full of playing children. It is a pleasure to watch them. For example this small boy on his scooter. In park there is a playground and a lot of places to have fun.

 

 

 

Petra:

Petra day 4

V parku na Kúpeľnom ostrove je veľká klietka a v nej sú pávy. Sú nádherné a majú aj mláďatá. Toto sú dvaja samčekovia. Ale jeden nemá chvost.

In the park on Spa Island there is a big cage. There are peacocks inside. They are beautiful and they have young peacocks too. Those are two male peacocks, but one of them hasn’t got a tail.

 

Edmond:

Edi day 4

Na piešťanskej vlakovej stanici som videl pána. Volal sa Dušan a má 71 rokov. Doma nemá zvieratko. Jeho obľúbená farba je biela a jedlo francúzske zemiaky. Rád číta a v Piešťanoch býva 47 rokov.

On Piešťanskej train station I saw a man. His name is Dušan and he´s 71 years old. He doesn’t have any pets at home. His favourite color is white and his favourite food is „French potatoes“.He likes reading. He has been living in Piestany for 47 years.

 

 

 

 

Daniel:

20140724_111145Dnes som robil rozhovor s pánom Róbertom. Má rád červenú farbu. A jeho obľúbené jedlo sú špagety so syrom a kečupom.

Today I did an interview with Mr. Robert. His favourite colour is red. His favourite food is spaghetti with ketchup and cheese.

 

Martin:

Martin day 4

Dnešný blog chcem venovať kúpeľnej vode a dvom ľuďom, ktorých som stretol, keď si ju brali do fľaše na pitie a na polievanie. Pani Emília a pani Anna mi povedali, že im voda chutí a že im nevadí sírový zápach, ani jej pomerne vysoká teplota. Voda je údajne dobrá aj proti voškám. Ale môže to byť aj logistická nočná mora. Keď táto voda niekomu nechutí, tak nech ju nepije. Veď, ako sa hovorí: proti gustu žiaden dišputát.

Today’s blog is about spa mineral water and two people on Spa Island which I met while they were taking the water home for drinking and watering. Mrs Emila and Mrs Anna said they like this water, they even did not mind its sulfur smell or its relatively high temperature. The water is allegedly good against plant louses too. Even though the sulfur water might be a horor from the point of logistic. Anyway, those, who don’t like it don’t have to drink it. And as they say: there’s no accounting for taste.

Oliver:

Oliver day 4

No len sa pozrite! Cestári naniesli nový asfalt na prechod, ale nový prechod už nenamaľovali. Cítim sa trochu neisto, keď cez prechod idem, čo keď ma auto zrazí v mieste, kde bol starý prechod a teraz tam je len asfalt?! Malo by sa to čo najskôr vyriešiť!

Look! Road-makers plated new asphalt but they forgot to paint the pedestrian crossing. I feel a little uneasy when I go through the transition: what if I a car runs me over on the place where the crossing is missing?! This should be resolved as soon as possible!

Alex:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes som bol na vlakovej stanici. Bolo tam veľa ľudí čakajúcich na vlak. Pán Daniel čakal pred stanicou. Na prázdniny ide do Francúzka, ale nie na vlaku. Nejde tam  na dovolenku, ale za prácou. Páči sa mu naša vlaková stanica. Vlaky tu chodia skoro každých desať minút.

I was at the train station today. There were lots of peoples waiting for the train. Mr Daniel was waiting in front of the train station. This summer holiday he is going to France but not on holiday. He is going to work there. He likes our train station. The trains come and go from here every ten minutes.

 

David:

David day 4

Pochádzam z Košíc, do Piešťan chodím často, lebo v Ostrove mám chalupu. Je tu veľmi pekne, najradšej mám plávanie na Eve a prechádzky v parku. Čo ma  robí štastným? Ja som šťastný asi  stále,  lebo som zdravý, som na dôchodku, mám rodinu a so svojou ženou som spolu už 47 rokov. Už len aby boli peniaze a to je asi všetko, čo človek ako ja môže potrebovať.

I am from Kosice, I come to Piestany very often because I have a cottage in Ostrov. The nature here is very nice. I love swimming at EVA and walking in the  park most of all. What makes me happy? I am happy nonstop because I am healthy, I am retired and I have been with my wife for 47 years. Well, having some money is everything what a mam like me might need.

 

 

Fotkou dňa je záber, ktorý urobil David, získal 16 hlasov:

David day 4

Hlasovanie ukončené!

Populárne články