Connect with us

Blogy

My Piešťany – Day 3

Published

on

Reklama

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti – účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers

Týždňový kurz kreatívnej fotografie a písania v angličtine je určený pre deti vo veku 11 až 15 rokov, vedie ho lektorka Eadaoin Flynn z Írska. Deti získajú základy vytvárania blogov, komunikácie s respondentmi a základy novinárskej fotografie. Každý deň pridajú svoje fotografie a pár riadkov do blogu na našom portáli. Texty budú v slovenčine aj angličtine, takže si môžete precvičiť svoje jazykové znalosti. Na konci blogu je galéria, kde môžete zahlasovať za najlepšiu fotografiu.

Reklama

IMG_2451

Dnes sme pracovali na slovnej zásobe používanej pri porovnávaní vecí a znovu sme strávili nejaký čas kladením otázok jeden druhému ešte pretým, ako sme sa vybrali do terénu robiť rozhovory. Dnešným cieľom bola Lodenica a študenti našli množstvo fotografických príležitostí. Výsledky dnešných aktivít si môžete pozrieť dolu.

Reklama

Today we worked on vocabulary to use when comparing things, and again, the students spent some time interviewing  each other before going out to find people to interview. Today’s destination was Lodenica, and the students found a variety of photo opportunities. You can see the results from today’s activities below.

Edi:

Edi day 3

Na poloostrove  som  stretol  rybára , ktorý  sa  volal  Ľubo. Má 48 rokov  a doma má kocúra. Jeho obľúbená farba je modrá a jedlo slepačí vývar. Samozrejme, rád chodí na ryby.

On the peninsula I met a fisherman. His name was Ľubo. He´s 48  years old and he has a tomcat at home. His favourite colour is blue and his favourite meal is chicken broth. Of course, he likes going fishing.

Oliver:

Oliver day 3

Keď si pomyslím, že ľudia sú schopní  niečo také pekné vyhodiť na ulicu, je mi do plaču. No aspoň mravčeky budú mať čo jesť.

When I think someone can drop something like this I feel like crying, but at least the little ants have something to eat.

Daniel:

20140723_114549_1

Dnes som robil rozhovor s vodníkom na Lodenici. Bol hnedej farby. Žije vo vode. Jeho obľúbené jedlo je asi ryba.

Today I did an interview with the water sprite at Lodenica. He was of a brown colour. Fish is probably his favourite food.

Martin:

Martin day 3

Dnešný blog venujem táboru, ktorý som stretol na Sĺňave. Porozprával som sa s nimi cestou na imitáciu starej rímskej lode. Povedali, že sa im tu páči a prekvapila ich čistota Sĺňavy. A aj ja dúfam, že sa sem ešte  vrátia aj o rok a bude sa im tu páčiť.

My today´s blog is devoted to the children from a summer camp I met at Lodenica. I talked to them on their way to the replica of an Ancient Roman vessel. They said they liked it here and were surprised by the cleanliness of Slnava lake. I hope they will come back next year and will like it again.

Alex:

Alex day 3

Dnes som na Lodenici stretol dámu. Volala sa Katarína. Býva vo Vrbovom. Je tu na návšteve a veľmi sa jej tu páči. Bola sa prejsť okolo Váhu. Najviac sa jej páči park. Bola veľmi milá.

I met a lady at Lodenica today. Her name is Katarina. She lives in Vrbove.  She is here for a visit and she likes it here. She was walking along the river Vah. She also likes our park. She was a very nice lady.

Petra:

Petra day 3

Toto sú Anna a Štefan, do Piešťan prišli z Krompách. Sú tu na dovolenke a veľmi sa im v Piešťanoch páči. Najviac sa im páči údržba zelene a poriadok.

These are Anna and Stefan. They have come to Piestany from Krompachy. They are here for a holiday. They like it here very much, especially, how people take care of plants and the tidiness of the city.

Miriam:

Miriam day 3

Na Lodenici som stretla relaxovat milého rybára z Nitry. Do Piešťan už chodí 15 rokov za rybárčením a priateľmi. V Piešťanoch sa mu veľmi páči. Ryby chytá pre zábavu, je to jeho hobby. Rybár bol priateľský, ale veľmi hanblivý.

At Lodenica I met a relaxed fisherman from Nitra. He comes to Piestany on holiday every year to see his friend and go fishing. He likes Piestany. He catches fish just for fun – it’s his hobby. The fisherman was very friendly, but very shy.

David:

David day 3

Na Lodenici som stretol  svojich priateľov Daniela a Kima, ktorí  spolu so mnou trénujú rýchlostnú kanoistiku. Dnes išli na tréningu behať, a kedže sa ponáhľali, tak som ich nechal pokračovať v tréningu.

At Lodenica I met my friends Daniel and Kim, who do kayaking training with me. Today they were doing running training, and as they were hurrying I let them continue.

Fotkou dňa je záber, ktorý urobil David, získal 15 hlasov:

David day 3

Populárne články