Connect with us

Blogy

Keď sa chce, všetko sa dá

Published

on

Reklama
Reklama

Tieto dve kopy hliny sú dôkazom, že keď sa chce, všetko sa dá a aj s málom sa dajú urobiť zaujímavé veci. V stredu som neplánovane spravil malý test ochoty prednostky MsÚ. S obyvateľmi bytovky na Čachtickej, v blízkosti ktorej bývam, sme predčasom vymysleli, že by nebolo zlé, mať peknú zelenú plochu pri dome. Mohli by sa tu hrať deti a dal by sa spraviť napríklad i trávnatý bedmintonový kurt. Momentálne sú tu, len pozostatky stavenísk, kde je nakombinovaný štrk, betóny a hlina, poprerastané trávou. Pri tejto situácii je i kosenie problém.

2014-04-03 13.13.45 kopie
K realizácii zámeru netreba „veľa“. Stačí hlina, vyjadrenie MsÚ ako vlastníka pozemku, trocha peňazí na trávové osivo a ľudia, ktorí priložia ruku k dielu. Hlina bola vec pomerne jednoduchá, vďaka správnej konštelácii „hviezd“, keď práve Palino Majerský z MG Solution potreboval zo stavby bytov z bývalej Zornice vyviezť dve liazky tohto materiálu (srdečne ďakujeme). Dohodli sme sa, že keď to bude aktuálne, zavolá a ja medzi tým vybavím veci na MsÚ.

Ako to však býva, stále nebol na to čas, až do momentu keď prišiel telefonát. „Hlinu ideme vyvážať zajtra.“ Fúha, s malou dušičkou som zavolal prednostke Denise Bartošovej a vysvetlil jej o čo ide a čo potrebujeme. Odpoveď, že som rýchly a že má o chvíľu kontrolu, neveštila nič dobré. Nádej mi vlial dovetok, že mám volať popoludní, dokedy zistí aká je situácia, čo sa týka majetkových pomerov v tej lokalite.

Volal som teda popoludní. Odpoveď: „Všetko je ok, hlinu môžete priviezť. Ak by ste potrebovali pomôcť s rozhrabaním, dajte vedieť, pošleme tam ľudí na aktivačných prácach,“ ma príjemne prekvapila. Obyčajne na ľudí z MsÚ šomreme. Táto skúsenosť však potvrdzuje, že predsa, keď sa chce, všetko sa dá. Využil som situáciu a nadškrtol som prednostke taktiež otázku čiernej skládky v blízkosti a ďalšie nápady na skrášlenie lokality. Opäť s pozitívnym ohlasom. Teraz je to na nás, spoločne môžeme spraviť veľa.

Reklama

Tomáš Hudcovič

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Populárne články