Connect with us

Diana Turňová

Blog Diany Turňovej: List k prvým narodeninám

Published

on

Reklama
Reklama

Moja najmilovanejšia Marína! Už je to rok, čo svetlo tvojej duše prežiarilo môj život a nič ťa nemôže prekonať. Som beznádejne tvoja. A k tvojim narodeninám ti chcem venovať tieto riadky, v ktorých je všetok môj cit a nekonečno lásky, ktorú k tebe cítim:

Želám ti, aby ti nenávisť nikdy nezastrela zrak a aby si sa vždy na všetkých pozerala bez predsudkov, tak ako to robíš dnes. Keď dávaš pápá bezdomovcovi a s dôverou sa škeríš na arabku, až po oči zahalenú v habite, pretože aj jej oči sa smejú, si moja učiteľka. Pamätaj si, ľudia sa delia na dobrých a zlých, žiadne iné delenie nie je.

Milujem na tebe, aká vieš byť „ženská od rány“, sebavedomá a silná a zároveň jemná a nežná.

Si vzácna a jedinečná a veľmi ti želám, aby si sa jedného dňa zamilovala do muža, ktorý to uvidí a pre ktorého budeš večný poklad. Tak ako to majú tvoji rodičia.

Reklama

Želám ti, aby sa do tvojej duše nikdy nevkradol strach. Je zbytočný, dnes ho ešte nepoznáš a svet je pre teba nádherné miesto.

Želám ti, aby si vždy žila v prítomnosti, tak ako teraz. Aby si z minulosti čerpala len múdrosť a nie ťažoby a bremená a aby budúcnosť nikdy nad tebou nevisela ako Damoklov meč.

Želám si, aby si po mne zdedila moje šťastie. Aby si žila pod šťastnou hviezdou a vedela, že pokiaľ niečo nedopadlo dobre, ešte to nie je koniec.

Sľubujem ti, že urobím všetko preto, aby ti nikdy nikto neublížil a ak sa tak stane, budem pripravená zahojiť všetky tvoje telesné aj duševné rany.

Želám ti, aby si sa nikdy nemusela hanbiť sama za seba. Máš to vo vlastných rukách, nech by sa dialo čokoľvek.

Želám ti, aby si si vždy bola istá svojimi koreňmi, aby konáre tvojej duše rástli až po oblohu, ale aby si nikdy neprerástla sama sebe cez hlavu.

Môžeš byť čím chceš, to si pamätaj. Kozmonautkou, primabalerínou aj tou, čo zastaví chudobu na zemi. Ak ti niekto povie opak, never mu, je to debil.

Želám ti, aby si nikdy nezabudla na to, čo je dôležité, nikdy nezišla z cesty a vždy vedela povedať ďakujem a prepáč. Aby si cítila pokoru a vďačnosť za svoj život a aby si dokázala cítiť ľútosť, ak pochybíš, pretože to znamená, že tvoja krv nie je voda.

Dala si mi celý jeden nový život, nasadila si korunu na moju hlavu, vďaka tebe som silná ako skala a mám zázračné schopnosti.

Dnes máš jeden rok, prešla si sitom štyroch ročných období a mnohých splnov mesiaca a je to jasné ako facka. Si prijatá, si tu, tvoje miesto už nikdy nikto nezastúpi. Narodila si sa pred rokom, ale ja ti vravím dnes:

„Vitaj, Marínka, vitaj na svete, želám ti, nech je tvoja cesta prežiarená slnkom!!! Milujem ťa!!

-dt-

Populárne články