Connect with us

Blogy

Blog Diany Turňovej: Pár riadkov o láske, nielen na Valentína

Published

on

Reklama

Ja viem, ja viem. Komerčný sviatok, odporné ružové srdiečka, nafufňaní macovia, infantilné plyšové srdiečka z Číny a extrémny stret energie Marsu a Venuše. Ale náhodou, ja oceňujem každý spôsob pripomenutia lásky. Totiž, odkedy máme dieťa, tá romantika už nie je to, čo bývala. Pojem „gesto lásky“ znamená, že Lukáša nechám ležať na gauči a ja sa zvalím na penové puzzle. „Prerušovaná súlož“ nepredstavuje antikoncepčnú metódu level expert, ale to, keď súlož trikrát prerušíte kvôli mrnkajúcemu batoľaťu vo vedľajšej izbe. A ak dieťa vezme na dve hodiny babička a pozriete na seba v štýle: myslíš na to, na čo ja? tak istotne obaja myslíte na spánok.

A tak valentínujeme o sto dvesto. Lukášovi som dala origami škatuľku s rôznymi prísľubmi (jasné, že ho najviac zaujal „zahrám si s tebou counter strike“) a ja som dostala pralinky z cukrárne. Aby som bola dobrá. Tak si vravím, že ten spoločný život je v niečom podobný ako materská. Tiež je to nádherné obdobie plné lásky, no musíte si ho tvrdo odmakať, pracovať na sebe samom aj navzájom a často zaťať zuby a siahnuť si na samé dno vlastného ega. A musíte mať to šťastie, že vaše dva jedinečné svety do seba zapadnú ako puzzle. Znie to ako extrémne nepravdepodobná rovnica, ale zas tak ťažké to nie je. Treba len vybudovať pevné základy a zamerať svoju pozornosť na každodenné maličkosti. Páči sa mi výrok, že milovaný partner je ten, ktorého by sme niekedy najradšej zabili, ale nemôžeme, lebo by nám za ním bolo strašne smutno. Veľké kúzlo je tiež v intenzívnom, pozornom počúvaní svojho partnera. Osobne najviac zbožňujem hypotetické otázky môjho muža, na ktoré naozaj neviem odpovedať. Ale aby sa necítil nevypočutý, založila som mu na chladničke čestné miesto, kam mu ich zapisujem. Tu je zopár mojich najobľúbenejších:

Reklama
  1. Myslíš, že už niekto šňupal prášok do pečiva?
  2. Existuje niekde útulok pre opustené rybičky?
  3. Veria muchy v reinkarnáciu?
  4. Čo prebehne hlavou slimákovi, ktorého niekto odhadzuje do trávy?
  5. Myslíš, že v písmenkovej polievke je celá abeceda?
  6. Majú ryby migrénu?
  7. Prečo sa priemyselne nevyužíva suché lístie?
  8. Prečo sa nedávajú mäkčene na všetky písmená? Napríklad ˇb?
  9. Prečo sú mobily v tvare obdĺžnika?
  10. Robil niekto výskum, či u mačiek, ktoré pri zmene majiteľa zmenili aj meno, nevznikla nejaká deviácia?

Fakt, ak by ste poznali seriózne odpovede, budem veľmi rada.

Lukáš mi zasa toleruje kadejakých MagicMikeov, ešte si ich aj so mnou pozrie a potom súhlasne kýve hlavou pri mojom detailnom rozbore „silného príbehu mladého rozorvaného muža, ktorý sa túži uplatniť v nábytkárskom odvetví a neváha odbúrať ani tie najpevnejšie zábrany na ceste za šťastím a láskou“…

Reklama

Uznajte, takú lásku oslavovať treba. A ak sa vám nepáči oslavovať ju len jeden deň v roku, oslavujte ju každý deň. A začnite rovno dnes.

Diana

 

Populárne články