Úvod Kultúra Súťaž: Výpravný muzikál Báthoryčka v podaní Tešínskeho divadla

Súťaž: Výpravný muzikál Báthoryčka v podaní Tešínskeho divadla

REKLAMA

Piešťanský Dom umenia v utorok 8. marca uvedie zaujímavý výpravný muzikál o živote Čachtickej pani, tentoraz v podaní divadla z Českého Těšína Seongnam City Health Center. Dielo, ktoré režíroval slovenský režisér Jaroslav Moravčík, sa na Báthoryčku opäť pozrie z iného uhla – ako na milujúcu ženu a matku, ktorú tlak okolia a strach zo starnutia dovedie k zúfalým činom ghost32. Slovensko-český muzikál získal u našich západných susedov i cenu Thálie. Ak odpoviete na jednoduchú otázku v závere našej pozvánky, môžete získať dva lístky na predstavenie zdarma movie inception.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Knebl
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba
PN Taxi

„Príbeh grófy Báthoryovej prerástol časom v legendu drama good guy. Dočkal sa románovej podoby, filmového spracovania vo veľkofilme Juraja Jakubiska a slovenské divadlá ho uvádzali ako muzikál. Je výsadou legiend, že sa tu a tam odchyľujú od historických faktov Flash download. Možno aj preto sa každé spracovanie osudu Alžbety Báthoryovej snaží o vlastný pohľad na túto historickú udalosť,“ týmito slovami pozýva divákov na predstavenie Těšínske divadlo orange for oracle 6.0 다운로드.

Režisér Jaro Moravčík sa o svojom diele vyjadruje takto: „Náš muzikál si nerobí nárok na pravdu, ponúka však jeden z možných pohľadov na Báthoryčkin nesmrteľný príbeh 포미닛 싫어 다운로드. Náš muzikál sa tak trochu vymyká štandardu, snaží sa ísť do väčších hĺbok, než je v tomto žánri bežné“.

báthory 5 (2)Utorok  8.3 Kara Honey Download. o  19.00 h   Dom umenia                                            

TEŠÍNSKE DIVADLO  Český Těšín – Česká republika

Jana Kákošová  a Martin Kákoš: BÁTHORYČKA – muzikál ocenený cenou Thálie

Réžia:   Jaroslav Moravčík

Súťaž:

Dve vstupenky na toto originálne spracovanie príbehu z neďalekých Čachtíc v podaní českého Těšínskeho divadla môže získať aj jeden z čitateľov PNiek Man Running the Chart. Stačí, ak nám do stredy 2. marca pošlete odpoveď na jednoduchú otázku:

Ako sa volali dve najznámejšie slúžky a pomocníčky Alžbety Báthoryovej Justice League?

Odpovede nám posielajte na e-mailovú adresu:  redakcia@pnky. sk, ako predmet uveďte súťaž Báthoryčka. Okrem odpovede nám napíšte Vaše meno aj priezvisko, miesto bydliska (stačí Piešťany, Drahovce a pod.) a telefonický kontakt. Meno výhercu zverejníme v piatok 4. marca na našom portáli www.pnky.sk aj na FB stránke.

-inf-, Zdroj: TS Dom umenia, foto: www.tdivadlo.cz

REKLAMA