Úvod Blogy Blog Tomáša Hudcoviča: Kto je za antirúškovým incidentom v piešťanskom supermarkete?

Blog Tomáša Hudcoviča: Kto je za antirúškovým incidentom v piešťanskom supermarkete?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Konanie na hrane zákonov a nariadení, či za ňou, množstvu ľudí imponuje. Ak sa tí, ktorí tak konajú, dostanú do role martýrov, keď voči nim zasiahne polícia, je k nim značné množstvo občanov ochotné zhliadať a identifikovať sa s nimi. Presne túto taktiku zvolil svojho času Marian Kotleba. Používa sa aj dnes, avšak už sofistikovanejšie pretože, v prvej línii sa najskôr vykúpu iní a ich potom istí politici idú veľkodušne zachraňovať a brániť práva občanov 사랑의 불시착 1화 다운로드. Dotyční  „prvolíniisti“ buď si neuvedomujúc, do čoho sa púšťajú, alebo nejak motivovaní, pracujú pre „vodcov“. 

Čo sa udialo?

Incident, ktorý sa stal vo štvrtok 4. novembra v piešťanskom supermarkete, keď skupina ľudí prišla „nakupovať“ bez prekrytia horných dýchacích ciest, bol cielenou provokáciou 바이오쇼크 다운로드. Jedným z cieľov bolo získať pozornosť a pochváliť sa na sociálnych sieťach.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Ak by policajti nijako nezasiahli, provokujúca skupina by zase kúsok nabrala na sile a trúbila cez všetky svoje dezinfokanály, že žiadne nariadenia netreba dodržiavať. Keď policajti zasiahli, spravili z toho policajnú brutalitu.

Dezinfoscéna drukujúca opozičným politickým stranám tu úraduje na viac ako 100 percent 샵캐스트 다운로드. Udalosť z Piešťan je prezentovaná ako bitka ľudí pre rúška. Realita je však úplne inde. Rúška respektíve respirátory policajti riešili ako priestupok. Chceli zrealizovať identifikáciu osôb, aby mohli vec postúpiť na Úrad verejného zdravotníctva, keďže dotyční odmietli zaplatenie blokovej pokuty na mieste magic one 2.0.

Bežní nakupujúci už šomrali, že by ich mohli pustiť zaplatiť a odísť. V momente, keď to chceli policajti zrealizovať, postavil sa jeden z antirúškarov  k pokladničnému pásu, následne sa k nemu pridal ďalší. Došlo ku kontaktu s policajtami, ale čo presne bolo spúšťačom tvrdšieho zákroku, nie je na zverejnenom videu vidieť. Antirúškari sa chytili pod pazuchy a držali sa spolu Free png download. Policajti sa ich aj údermi a kopmi snažili oddeliť a dostať od pokladní. Potom oznámil jeden zo zasahujúcich svojmu kolegovi, že počas zákroku ho udrel ďalší muž. Policajt vystúpil proti dotyčnému so slovami „ste zadržaný“ a došlo k ďalšej potýčke. Vyšetrovateľka obvinila troch mužov z výtržníctva a útoku na verejného činiteľa. Čiže dôvodom pre zadržanie neboli rúška. Naopak antirúškari podali trestné oznámenia na policajtov.

Kto za cielene vyvolanými incidentami stojí a kto ich využíva?

Video z Piešťan na svojom profile zverejnil napríklad Miroslav Heredoš, ktorý je členom republikovej rady strany Republika a zároveň bratislavským krajským predsedom. Post hovorí o policajnej brutalite a ďalej o tom, že pána zrejme zbili, lebo neukázal občiansky preukaz. Keď si človek pozrie samotné video, ľahko zistí, že to nie je pravda. Zjavne tak jediným cieľom bolo rozdúchať vášne.

Video na svojom profile, odkiaľ sa najmasívnejšie šírilo, zverejnil tiež muž, ktorý často zdieľa príspevky proti vakcinácii, rúškam, či posty so Štefanom Harabinom, Andrejom Dankom, ale v galérii má i hrdé podanie si ruky s Milanom Uhríkom.

Ostrými vyjadreniami nešetrí Marian Kotleba. Ten v nedeľu 7.11. novembra zverejnil post, v ktorom pozýva ľudí na účasť na zhromaždení pred sídlom policajtov v Piešťanoch. Majú prísť ukázať, že ich žiadni policajti kvôli rúškam a vakcínam mlátiť nebudú. Kotleba  v pozvánke zavádza  a klame,  pričom  sa  snaží   vyeskalovať napätie  v spoločnosti.  Jeho  výstup v Piešťanoch  nebude  prvým.  Už  po  predošlých  antirúškarských  protestoch  sa  zrazu  objavuje, zatiaľ  neprávoplatne  odsúdený  politik,  ako  záchranca  národa  a spravodlivosti.

Snaha využiť udalosti na politiku, je zrejmá aj z vyjadrenia jedného z obvinených mužov potom, čo súd v nedeľu večer rozhodol, že bude stíhaný na slobode.

Muž bol voči médiám pomerne skúpy na slovo až kým ho nepožiadal o vyjadrenie Igor Jurečka, ktorý robí živé vysielania z akcií blízkych ĽSNS, pričom vystupuje ako nezávislý novinár. Ten sa prepusteného familiárne spýtal: „Jožko mne prosím ťa môžeš dať niečo?“ Odpoveď: „Samozrejme.“ I. Jurečka pokračuje: „Čo sa tam stalo?“ Jožko odpovedá: „Čo sa presne stalo, to absolútne ja netuším, lebo som nevidel žiaden kamerový záznam, viem len to,  čo si pamätám. Pamätám si to… Uhm, uhm…“ To už sa za mužovým chrbtom dohovárali dve ženy a následne mu niečo jedna z nich pošuškala do ucha. Okamžite prichádza zmena tónu i rétoriky: „K tomu ja prakticky nemám ani čo dodať, lebo je to jednoznačne politická objednávka, je to politický proces a toto bolo úplne celé účelové….“

Zdá sa, že je celkom jasné, kto je za všetkým burcovaním na nedodržiavanie opatrení a kto z toho profituje. Páni z ĽSNS, Republiky, ale v konečnom dôsledku aj SMEROHLAS, pretože im rovnako destabilizácia krajiny v maximálnej možnej miere vyhovuje. Hrozba spravodlivosti je veľká, činy potom o to intenzívnejšie. Čo tam po voličoch, ak by sa im aj niečo stalo, veď zlanária iných….

T. Hudcovič Foto: Screenshot FB

 

REKLAMA