Connect with us

Blogy

Blog Lucie Drábikovej: Dajte si pozor na kandidátov!

I na mňa! Dva a pol roka som v NRSR, 5 rokov na župe. Keď som sa tak zamyslela, aký by mal byť politik v komunále či na župe, napadlo mi pár vecí, s ktorými sa sa chcem podeliť.

Published

on

Reklama
Reklama

✅Transparentnosť a tzv. NEKA. Dva príklady teraz v Piešťanoch. Kandidát na poslanca do mesta a župy ako NEKA, na primátora za stranu. Kto hľadá, nájde. Kandidátka na primátorku NEKA, s podporou SMERu, SNS, Mazurekovcov a Tarabovcov. Preborníkom bol ďalší tzv. NEKA Tibor Mikuš, ktorého billboard v 2017 pokrývalo množstvo lôg…

✅ Tímovosť. Primátor, starosta ani župan nemá ani nemôže efektívne pracovať ako osamelý bežec. Jedným z rizík je operatívne a intenzívne zapojenie sa ochotných našepkávačov a šedých eminencií, ktoré prevezmú neformálne vedenie. Tímovosť napomáha spätnej väzbe, korekcii rozhodnutí i videniu vecí z rôznych uhlov. Viac hláv viac rozumu, viac rúk, viac výsledkov. Je treba mať jasné, kto za koho kope a kto to hovorí a prečo.

✅Účasť. Komisie, zastupiteľstvá a nielen podpis a skorý odchod, ale aj na posledných hlasovaniach. S týmto je problém aj v NRSR a máme kopu lajdákov, ktorým to veľmi ľahko prechádza.

✅Chcem byť všeobjímajúci, majte ma radi. Patrí k tomu taktika hrania mŕtveho chrobáka aj pri zjavných kauzách… Naivná, ale pohodlná taktika, krátkodobo to vychádza, viď množstvo populistov aj v NRSR, len sa potom nedá s ničím hýbať, meniť. Iste, nikomu nie je príjemné, ak je označený za protivného, konfliktného. Voľby nie sú o tom, s kým chcem ísť na dovolenku…

Reklama

➡️Takže pozor na nás, čo sa uchádzame o vaše hlasy a dobre si vyberajme… Podľa toho to pôjde s našimi župami, mestami, obcami dolu vodou alebo snáď k skutočnému rozvoju, aby sa tu ľuďom dobre žilo.

Lucia Drábiková

Populárne články