Connect with us

Blogy

Blog Doda Pullmanna: Svinským krokom do parlamentu

Published

on

Reklama
Reklama

My dedinári sme sa Vám už dlho neozvali milí Piešťanci. Z ľavej strany rieky Váh však ani po tak dlhej dobe nehlásime takmer žiadne zmeny. Okrem toho, že sme pomenili pár richtárov, dali si pár po papuli, tak nové nie je nič. Ak nerátame to, že sme založili nový ples s názvom „Ples dlžníkov sociálnej poisťovne“, ktorý je mimochodom každým rokom plnší a plnší, na čo sme patrične hrdí, tak nové nie je naozaj, ale naozaj nič.

Neostáva nám iné, ako cez deň chodiť na pánske a večer do šenku. Tu posedávame, hľadáme životné pravdy, ohovárame naše ženy a čakáme na voľby. Voľby, o ktorých sa v posledných dňoch čoraz viac hovorí aj v našom šenku. Hlavne pondelky sú u nás pod horou také. To sú Vám u nás v dedine také kľudné dni, kedy aj psy menej brešú, zvony menej zvonia a  pohostinstvo sa mení na politickú arénu bez moderátora. Každý prezentuje svoje názory, lobuje za svojich favoritov a domov odchádzame nerozhodnutí ako aj nazačiatku a musíme priznať, že aj mierne pohádaní.

Minulý týždeň napríklad Laco Vojtek pri jednej debate tak treskol päsťou po stole, že nám krígle dali peknú po líci. Laco mal nervy na šenkára, ktorý hovoril, že ak budeme voliť Kollára, tak nám ženy začnú zahýbať. Nevieme ako to myslel, ale  na svoju ženu je Laco veľmi žiarlivý a tak teda rozhodnutie voliť Sme rodina sa Lacovi znepáčilo. Ostal teda neistý.

Musím za seba povedať, že aj ja varím z vody. Celý život som si myslel, že mám sociálne cítenie, ale odkedy podnikám vo výrobe nerozbitných poldecákov, čoraz viac ma baví znižovať pracovné stavy a šetriť na mzdách. Národovec tiež nie som „bohvieaký“ a hovoriť si Obyčajný Človek to sa mi tiež moc neráči.  Ono to nie je jednoduché rozhodnúť sa medzi tou našou ponukou. Ak si však myslíte, že na dedine to je jasné ako voľakedy, ste na veľkom omyle. Tu už dávno neplatí, že volíme len ľavicu, extrémnu pravicu a zlodejov. Na dedine sme ako sa povie intelektuálne vyrástli. Nevieme síce čo to presne znamená, ale znie to vznešene. Sme tu pestrá vzorka komunistov, národniarov, ľavičiarov a konzervatívcov. Babky volia kresťanov, mladí, čo hulia za kostolom trávu hlasujú za liberálov, máme tu aj maďarov, no skrátka žiadnu baštu jednej strany nehľadajte. U nás v chotári už nejeden prieskum zahučal ako Jaro Kizek, keď padal minulú stredu do žumpy. Ten teda zahučal ešte viac ako ten prieskum, ale to bolo viac zo strachu ako z výsledného pádu. Ako sa teda v tomto období správne rozhodnúť?

Reklama

Ono povedzme si na rovinu predstava, že naši kandidáti nám chcú vstúpiť do politiky za účelom pomáhania Slovensku alebo za účelom chrániť nás, nebude asi tak úplne pravdivá. Pravda bude asi o lyžicu horkejšia. Počas pondelkovej diskusie po siedmom pive sme usúdili, že  sa tam hrnú za účelom stáleho príjmu, bočných príjmov, 7 zo 150 to myslí naozaj úprimne a ostatní si tam idú honiť egá. Ako sme videli na predvolebných plagátoch, dokonca aj jeden z Vašich zástupcov mesta ide vyskúšať, či motyka vystrelí. Ťažko povedať, čo ho k tomu vedie, ale babka Laborecká, čo býva pri potravinách na Vŕšku vravela, že mu tie kukále neverí. A to musím povedať, že Laborecká ma odhad  ako hovado. Minulú sobotu dala celú výplatu na Slovan, ktorý porazil Trenčín a opäť nás presvedčila o tom, že jej odhad je výnimočný.

Takže my dedinčania pre Vás mešťanov zasek nemáme žiadne odporúčania ako postupovať pri voľbách. Voľte ako my: srdcom aj rozumom a najlepšie perom.

Keby ste však veľmi dlho dumali a rozhodnúť by ste sa vôbec nemohli, skúste ísť na to sedliackym rozumom ako my.  Už starí sedláci u nás vedeli, že jedna sviňa pri válove nemôže byť sama príliš dlho. Po prvé zlenivie a prestane sa obracať a po druhé narastie jej slanina mastnejšia ako má byť a povedzme si na rovinu, ono sa to potom proste nedá žrať. Preto ak silou mocou nevieme tú sviňu vymeniť za inú, dajme jej aspoň primeraného partnera. Tá druhá sviňa bude aspoň na chvíľu dávať na tú prvú pozor, buzerovať ju až pokým nezačne byť sviňou ako ona a nezačne z válova žrať tiež.

PS : Svíň je tu dosť, je z čoho vyberať.

Dodo Pullmann

Populárne články