Connect with us

Bleskovky

V Ratnovskej zátoke zrušili koncert pre chýbajúce povolenia

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 26. júla sa mal v areáli v Ratnovskej zátoke uskutočniť koncert skupiny Kontrafakt. Organizátori pred pár dňami oznámili, že ho rušia. Dôvodom majú byť chýbajúce povolenia. Napriek tomu pripravili náhradný program.

Areál Bearded Brothers WakeSoul v Ratnovciach, ktorý prešiel výraznou zmenou, ale bez príslušných povolení, ponúkol návštevníkom počas leta už viacero podujatí. Organizoval ich napriek chýbajúcim povoleniam a tomu, že polícia preveruje podané trestné oznámenie pre podozrenie z ohrozenia a poškodenia životného prostredia. Všetky aktivity či už stavebné, alebo podujatia, sa totiž dejú v Chránenom vtáčom území a Chránenom areáli Sĺňava, kde platí 4. stupeň ochrany.  

Podľa vyjadrenia hovorkyne Mesta Piešťany Drahomíry Moretovej kompetentný pracovník Štátnej ochrany prírody – Správy CHKO Malé Karpaty sa za prítomnosti štátnej polície snažil zastaviť akciu, ktorá sa konala v polovici júna, ale výzva nebola rešpektovaná.

Tento raz organizátori postupovali inak. Týždeň pred plánovaným koncertom skupiny Kontrafakt zverejnili oznam: „Veľmi nás to mrzí, ale musíme Vám oznámiť, že podujatie KONTRAFAKT, ktoré sa malo konať dňa 26. júla 2019 v areáli Bearded Brothers WakeSoul v Ratnovciach sa ruší. Napriek našej snahe sa nám nepodarilo obdržať všetky potrebné povolenia súvisiace s uskutočnením podujatia.“ Organizátori tiež napísali, že o náhradnom termíne budú informovať. 

Reklama

Následne včera zverejnili ďalší oznam, že namiesto zrušeného koncertu, počas dňa bude v areáli hrať DJ, ktorý mal robiť podporu Kontrafaktu. 

O situácii v Ratnovskej zátoke má okrem iných tém informovať vedenie Mesta Piešťany na tlačovej konferencii, ktorú pre novinárov zvolalo na 24. júla.

-th- Foto: Bearded Brothers WakeSoul

Populárne články