Connect with us

Bleskovky

Piešťanom schválili dotáciu na atletický ovál. Doložiť naň bude treba stovky tisíc eur

Published

on

Reklama

Slovenská atletická infraštruktúra by sa mala zlepšiť. Slovenský atletický zväz rozdelil 5 miliónov eur, ktoré mu schválila vláda na výstavbu, alebo rekonštrukciu atletických štadiónov. Mesto  Piešťany má  dostať  250-tisíc  eur. Dnes sa podľa  našich  informácií hovorí  o sumách  650,  prípadne  900-tisíc  eur potrebných  na  realizáciu  dráhy.  V minulosti  boli  odhady  potrebných  finančných  prostriedkov  450-tisíc  eur.  

O príspevok na vybudovanie oválov požiadalo 33 subjektov v celkovom objeme 9,078 milióna eur. Exekutíva Slovenského atletického zväzu po predošlom výbere komisiou schválila podporu 23 žiadateľom v celkovej sume 5,45 milióna eur.

Reklama

„Päť miliónov je príspevok od vlády, o ďalších 450-tisíc eur navýšil sumu SAZ vlastných prostriedkov na investície z rozpočtov na roky 2020 a 2021. Momentálne preverujeme, či úspešní žiadatelia prijmú podmienky, ktoré schválil výkonný výbor a budú projekt realizovať. Túto fázu by sme mali uzavrieť do konca týždňa, a potom ministerstvu školstva odovzdáme zoznam všetkých projektov, kde sa bude rekonštruovať a stavať. Práce musia byť dokončené približne do októbra 2021, aby sme do konca roku mohli všetko zúradovať. Financovanie sa uskutoční formou refundácie, keďže ide o prostriedky zo štátneho rozpočtu,“ vysvetlil Vladimír Gubrický, generálny sekretár SAZ.

Okrem dotácie budú potrebné ďalšie stovky tisíc eur

Piešťanská radnica naplánovala tento rok do rozpočtu obstaranie projektovej dokumentácie atletického oválu na piešťanskom futbalovom štadióne. Podľa zverejnenej zmluvy ju mala vypracovať firma Deals Management, a.s. z Trenčína za 8640  eur. Firma mala do 11. septembra dodať zameranie skutkového stavu, architektonický návrh rekonštrukcie predmetu diela v rozsahu potrebnom pre spracovanie projektu stavby pre podanie žiadosti o poskytnutie príspevku na rekonštrukciu a výstavbu atletických štadiónov – pôdorys, situácia , rezy, technická správa, VV, rozpočet.

Reklama

Druhú časť diela v podobe dopracovanej projektovej dokumentácie na realizačnú projektovú dokumentáciu v rozsahu pre realizáciu stavby mala spoločnosť dodať samospráve do konca októbra. V závere mesiaca bol však podpísaný dodatok, kedy sa termín odovzdanie tejto časti posunul na 29.11.2019.

Podľa našich informácií ma radnica momentálne dva návrhy. Jeden počíta so sumou 650-tisíc eur potrebnou na vybudovanie 6 dráhového tartanového oválu a druhý so sumou takmer 900-tisíc eur. Z akých prác presne majú jednotlivé varianty pozostávať, radnica zatiaľ nezverejnila. 

-th-

Populárne články