Connect with us

Bleskovky

Mesto chce novú atletickú dráhu

Published

on

Reklama
Reklama

Atletická dráha na futbalovom štadióne v Piešťanoch by mohla prejsť rekonštrukciou. Mesto plánuje obstarať projektovú  dokumentáciu na jej modernizáciu.

Atletická dráha – futbalový štadión

Peniaze na projektovú dokumentáciu by malo schváliť mestské zastupiteľstvo na svojom aprílovom rokovaní v rámci zmien rozpočtu. Naplánovaná je suma 7000 eur, krytá predajom majetku.

Už vlani piešťanské mestské zastupiteľstvo schválilo 60-tisíc eur na realizáciu dráhy. Peniaze boli pôvodne navrhované na navýšenie dotácií pre športové kluby, ale pri hlasovaní prešla varianta ich alokácie na modernizáciu atletického oválu. Prostriedky mohli byť použité aj na projekt, avšak radnica v tejto veci nekonala a do nového rozpočtu, ktorý schvaľovalo už súčasné zastupiteľstvo sa položka nedostala. 

Vlani navštívili Piešťany predstavitelia Slovenského atletického zväzu, ktorí deklarovali o záujem o spoluprácu. Piešťany sú podľa nich pre slovenskú atletiku strategické miesto.

Reklama

Odhadované náklady na realizáciu 400 metrového okruhu so 6 dráhami a so sektormi pre skok do výšky a diaľky na futbalovom štadióne sú 450 000 eur. Vlani bol súkromný investor pripravený prispieť sumou vo výške 50 000 eur a Slovenský atletický zväz prisľúbil financovanie projektovej dokumentácie v hodnote 12 000 eur. Mesto podľa návrhu zmien rozpočtu ide teraz robiť projekt za vlastné.

-th-

Populárne články