Úvod Aktuality Najvyšší predstavitelia SAZ – Piešťany sú pre atletiku strategické miesto

Najvyšší predstavitelia SAZ – Piešťany sú pre atletiku strategické miesto

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

V uplynulých dňoch navštívili Piešťany zástupcovia Slovenského atletického zväzu prezident Peter Korčok a generálny sekretár Vladimír Gubrický ssl 다운로드. Cieľom ich cesty bolo rokovanie na piešťanskom mestskom úrade o možnostiach podpory vybudovania moderného 400 m atletického oválu. 

Piešťanské mestské zastupiteľstvo schválilo koncom júla na návrh poslanca Juraja Brnu viazanie 60-tisíc eur na výstavbu tartanovej dráhy. Peniaze boli pôvodne navrhované na navýšenie dotácií pre športové kluby Download bootsect.exe. V diskusii padli vyjadrenia, že šport treba určite podporiť, poslanci však mali rozdielny názor na spôsob. Časť z nich tvrdila, že peniaze cez dotácie sa minú v kluboch na spotrebu bez viditeľného efektu a že je dôležitejšie športovcov podporiť prostredníctvom budovania infraštruktúry 101 Dalmatian downloads. Jedenásti zahlasovali za viazanie 60-tisíc eur na vybudovanie tartanovej dráhy.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

O to sa atléti snažia už roky. Z posledných aktivít v roku 2015 inicioval vypracovanie ponuky na realizáciu oválu vrátane skokanských sektorov Ladislav Noskovič If you really love mp3 downloads. Vlani požiadali Mesto Piešťany o rekonštrukciu atletickej dráhy a zaradenie do rozpočtu na rok 2018 dva piešťanské kluby, TJ Družba Piešťany a Funny Athletics 크롬 캐스트 다운로드. Podľa nich by vybudovanie atletickej dráhy malo širší dosah. Umožnilo by optimalizovať podmienky na športovú prípravu nielen pre atlétov, ale i pre iných piešťanských športovcov a školy 앱 인벤터 다운로드. Vhodné klimatické podnebie, dobré ubytovacie kapacity v meste i možnosť kvalitnej regenerácie v miestnych kúpeľoch môžu podľa atlétov v jarných aj jesenných mesiacoch prilákať na sústredenia športovcov z iných miest i zo zahraničia 웨이보 동영상 다운로드. Odhadované náklady na realizáciu 400 metrového okruhu so 6 dráhami a so sektormi pre skok do výšky a diaľky na futbalovom štadióne sú 450 000 eur Download the 200-character manuscript. Vlani bol súkromný investor pripravený prispieť sumou vo výške 50 000 eur a Slovenský atletický zväz prisľúbil financovanie projektovej dokumentácie v hodnote 12 000 eur 아이콘 이리오너라 다운로드.

Slovenský atletický zväz je pripravený pomôcť

Prezident SAZ Peter Korčok a generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický prišli v uplynulých dňoch do Piešťan na rokovanie na mestský úrad za účasti piešťanských atlétov a poslanca Juraja Brnu, pričom dôvodom bolo alokovanie časti prostriedkov mestom na budovanie tartanovej dráhy mulan subtitles. „Piešťany sú pre atletiku strategickým miestom. Vďaka svojej polohe a výhodám kúpeľného mesta ročne prilákajú množstvo športovcov, ktorí by modernú tartanovú atletickú dráhu privítali. Pôsobia tu aj dva atletické kluby, ktoré sú členmi Slovenského atletického zväzu. Legendárna trénerka Annemary Halmová a i noví tréneri Silvia Šalgovičová a Jozef Repčík, ktorí boli vynikajúci atléti a sú ochotní odovzdávať svoje skúsenosti mladým športovcov. V celoslovenskom projekte detskej atletiky majú atléti Piešťan už veľmi početné zastúpenie a atléti potrebujú svoje zázemie vylepšiť,“ povedal V. Gubrický. Podľa jeho slov je atletický zväz pripravený odborne prispieť k vybudovaniu atletickej dráhy. „V prípade, že budú zo strany ministerstva vyčlenené kapitálové zdroje máme v pláne podporiť Piešťany pri budovaní moderného atletického štyristometrového štadióna aj
finančne,“ dodal generálny sekretár.

Text a foto: -th-

REKLAMA