Connect with us

Bleskovky

Je rozhodnuté, podporu z kraja dostane sedem projektov participatívneho rozpočtu

Published

on

Reklama

V pilotnom ročníku Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy bolo pre okres Piešťany vyčlenených 28 tisíc eur. Obyvatelia sa o tieto prostriedky uchádzali celkovo sedemnástimi projektami, z ktorých dvanásť splnilo charakter participatívneho rozpočtu. Výsledkom hodnotenia odborníkmi a hlasovania verejnosti je poradie projektov. Z nich bude podporených sedem, ktoré sa zmestili do objemu finančných prostriedkov alokovaných pre okres Piešťany.

Miesto pri Sľňave, kde by mal v etapách vzniknúť Piknik Park

Projekty participatívneho rozpočtu v okrese Piešťany dostali od verejnosti 7998 hlasov. Najviac sa obyvateľom pozdávala myšlienka Piknik Parku Sĺňava. Tento projekt dostal 1194 hlasov. Vysoko sa umiestnil aj v deliberácii, teda hodnotení odborníkmi. Tu mu patrilo druhé miesto.

Reklama

Na druhom mieste v celkom hodnotení, kde päťdesiat percent váhy tvorilo bodovanie a hodnotenie odborníkov (deliberácia) a druhú polovicu hlasovanie verejnosti, skončil projekt Multisenzorická miestnosť pre deti v rannom veku. Tretím podporeným projektov je Návrat beachvolejbalu do starých Piešťan, štvrtým Komunitné kultúrne, spoločenské a vzdelávacie centrum Piešťany, ktoré má byť v Kursalone. Na piatom mieste sa umiestnil Detské tréningové trasy pre orientačný beh v parku, na šiestom Workshop VODA NAD ZLATO a posledným podporeným bude projekt Pinpongové stoly. Tie majú byť umiestnené na sídlisku A. Trajan.

Celkovom žiadali predkladatelia projektov prostriedky v objeme vyše 41 tisíc eur. Do sumy vyčlenenej pre okres Piešťany sa nezmestilo päť projektov. Finančnú podporu z participatívneho rozpočtu nezískal projekt Kolotoč na detskom ihrisku, Prindiši hostia domácich – obec Drahovce, O športe trochu inak – vzdelávací program pre športových odborníkov, športovcov a širokú verejnosť, SYEL a Slovenskí anjeli na predvianočných trhoch – podujatie.

Reklama

Detaily o jednotlivých projektoch nájdete na stránke tvorimekraj.sk.
-th- Foto: tvorimekraj.sk

Populárne články