Connect with us

Bleskovky

Generálneho riaditeľa TAVOS-u odvolali

Published

on

Reklama
Reklama

Predstavenstvo Trnavskej vodárenskej spoločnosti odvolalo tento týždeň generálneho riaditeľa Radovana Foltinského. Dôvody zatiaľ neboli špecifikované. Zasadala aj dozorná rada spoločnosti, ktorej najväčšími akcionármi sú mestá Trnava a Piešťany.

Podľa vyjadrenia vedúcej kancelárie primátora Mesta Piešťany Drahomíry Moretovej sa mimoriadne zasadnutie dozornej rady spoločnosti TAVOS uskutočnilo v piatok 28. februára ráno. „Na zasadnutí bol Ing. Foltinský dozornou radou odvolaný z funkcie predsedu a člena predstavenstva spoločnosti. Na tomto zasadnutí nebol zvolený nový člen. Primátor mesta Piešťany Peter Jančovič ako zástupca akcionára oznámil, že na uvoľnené miesto Mesto Piešťany navrhne svojho nominanta,“ uviedla D. Moretová.

Piešťanské zastupiteľstvo vlani v novembri schválilo nomináciu poslanca Jána Stachuru na post člena predstavenstva. Dozorná rada si však vybrala iného kandidáta a do predstavenstva schválila starostu obce Ratkovce Martina Červenku.

Podľa vyjadrenia predstaviteľov piešťanskej samosprávy za nového generálneho riaditeľa  predstavenstvo spoločnosti menovalo doterajšieho podpredsedu predstavenstva Ing. Vladimíra Púčika.

Reklama

Či ide o trvalé menovanie, alebo dočasné a uskutoční sa výberové konanie na tento post, sme odpoveď zatiaľ nedostali. K situácii sa zatiaľ nevyjadrili predstavitelia najväčšieho akcionára Mesta Trnava.

Spoločnosť TAVOS čelila v uplynulých týždňoch kritike pre zmenu systému platieb za dodávku vody a služieb, keď klasické odpočty a fakturáciu chcela nahradiť preddavkovými platbami.

-th-

Populárne články