Úvod Aktuality Zvon z Bojnej rozozvučí Vatikán – prvý s ním zazvonil pápež František

Zvon z Bojnej rozozvučí Vatikán – prvý s ním zazvonil pápež František

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas generálnej audiencie 22. septembra v aule Pavla VI. vo Vatikáne bol na poďakovanie za návštevu Slovenska odovzdaný do rúk pápeža Františka dar v podobe symbolu počiatkov kristianizácie Slovenska Free download of Black Priests. Darom pre pápeža Františka je bronzová replika jedného z najstarších kresťanských zvonov Európy, ktorý už v 9. storočí tvoril súčasť liturgie našich predkov 마이크로소프트 오피스 2016 다운로드.Zvon z Bojnej odliali symbolicky v deň príchodu pápeža Františka na naše územie Samsung Restore Solution. Za
prítomnosti členov Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky
ako aj Slovenského veľvyslanca pri Svätej stolici, Mareka Lisanského, ho odovzdal za obec
Bojná jej zástupca, starosta obce, Jozef Stankovský Millennium Fox Fox.

Pri odovzdávaní tohto vzácneho daru si pápež František vyskúšal aj jeho funkčnosť a zazvonil na ňom, aby počul jeho zvuk, ako ho mohli počúvať Slovania v 9 short video. storočí.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Bronzová replika jedného z najstarších kresťanských zvonov Európy, je totiž funkčná a je prvou presnou replikou objaveného zvonu. Tento zvon ako aj ďalšie jedinečné pamiatky, ktoré sa v obci Bojná objavili počas dlhoročného archeologického výskumu, sú vzácnym svedectvom a dokladom živej kresťanskej viery slovenského ľudu žijúceho na tomto území od 9. storočia až do súčasnosti.

Zaujímavosťou je aj fakt, že jedinečný zvon z Bojnej je typovo zhodný s rovnako dobre zachovaným zvonom z 9. storočia, ktorý sa našiel v stredotalianskej obci Canino a je vystavený vo Vatikánskych múzeách v Ríme.

TS Obec Bojná

REKLAMA