Connect with us

Aktuality

Šofér si išiel upiť vodky priamo pred očami policajtov

Published

on

Reklama
Reklama

V Šípkovom zažili policajti v pondelok 20. septembra riadne scifi. Vodič, ktorého zastavili sa si išiel dať z vodky priamo pred ich očami.
„Policajt ho vyzval, aby sa podrobil policajnej kontrole. Už prvotný kontakt, keď stiahol okienko vodiča, naznačoval, že si vodič minimálne pred jazdou alebo počas nej niečoho upil. 55 ročný muž nereagoval vôbec na slová policajta, siahol v aute do spolujazdcovej skrinky a počas kontroly, pred očami policajta sa chcel „dotankovať“ vodkou. Policajt ho vyzval, aby to nerobil, fľašku s vodkou odložil a podrobil sa dychovej skúške na alkohol. Tá v dychu potvrdila najskôr 1,16 mg/l alkoholu. Druhá skúška bola o niečo vyššia. Krátko pred obedom mu policajný alkotest nameral hodnotu 1,27 mg/l, čo je 2,65 promile,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.
Policajti sa vodičovi snažili vysvetliť, že sa dopustil prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, na mieste mu zdržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu zakázali. To však muž nepochopil a stále sa dožadoval, že chce v jazde pokračovať ďalej. „V jazde síce pokračoval, ale už s našou hliadkou, rovno do cely policajného zaistenia,“ dodala M. Linkešová.
V súvislosti s toto jazdou pod vplyvom alkoholu začal poverený policajt vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Muž zostal v cele, až do rozhodnutia súdu o jeho vine a treste. Prípad bol riešený v tzv. super rýchlom konaní.
Zdroj: KR PZ v Trnave / red

Populárne články