Aktuality

Zuzana Vráblová medzi najlepšími neolympijskými športovcami

Večer hviezd je kultúrno-športové podujatie dobročinného charakteru, ktoré už 14. rokom oceňuje najlepších športovcov v neolympijských disciplínach. Podujatie prilákalo na výstavisko Expo Center v Trenčíne v sobotu 17. decembra množstvo ľudí, ktorých večerom sprevádzal Matej „SAJFA“ Cifra a užili si napríklad vystúpenie Dary Rolins, ale aj detí z Fitness Gabrhel. Medzi najlepšími z najlepších nechýbala ani piešťanská wakeskaterka Zuzana Vráblová, ktorá v prestížnej ankete obsadila vynikajúce druhé miesto. Porota ocenila najmä jej výkony počas celej sezóny, ale aj zisk titulu majsterky sveta vo wakestate za vlekom v kategórii open a víťazstvo vo wakestate tour. Výťažok zo vstupného na charitatívne podujatie bol venovaný Domovu sociálnych služieb Čistá duša.

15542201_10210503772564765_977957316837005638_n

Večer Hviezd bol organizovaný s podporou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku. Absolútnou víťazkou sa stala fitnesska Eva Bániková, ktorá získala tituly majsterky sveta vo fitness ženy nad 163 centimetrov a majsterky sveta vo fitness juniorky v rovnakej výškovej kategórii. Zuzana Vráblová bola zo svojho ocenenia prekvapená a milo potešená, pričom okrem nej si ocenenie odniesol aj ďalší zástupca vodného lyžovania za vlekom Alexander Vaško z Košíc. Tohtoročnou novinkou bolo vyhodnotenie najlepších juniorov a najlepšieho tímu neolympijských športov a ocenené boli aj dve výnimočné osobnosti Slovenska Milan Lasica a Jozef Adamec.

15319261_1550684084948273_5050854452153101992_n

Výsledky:
1. Eva Bániková (fitness) – majsterka sveta vo fitness ženy nad 163 cm, majsterka sveta vo fitness juniorky nad 163 cm
2. Zuzana Vráblová (vodné lyžovanie) – majsterka sveta vo wakestate za vlekom, kategória open, víťazka wakestate tour
3. Barbora Miková (lyžovanie na tráve) – majsterka sveta a 2. miesto vo Svetovom pohári
4. Ladislav Stupák (nohejbal) – majster sveta ako člen víťazného družstva
5. Ján Furucz (orientačné športy) – majster sveta v presnej orientácii (člen víťazného družstva), víťaz Európskeho pohára ECTO
6. Róbert Valach (silový trojboj) – 2. miesto na majstrovstvách sveta, najlepší výkon dosiahnutý v ére samostatnosti Slovenska 1 037,5 kg
7. Igor Kočiš (kulturistika) – majster Európy v kategórii do 70 kg
8. Monika Chochlíková (kickbox) – majsterka Európy K1, ženy do 52 kg
9. Alexander Vaško (vodné lyžovanie za vlekom) – majster Európy v disciplíne skoky, 2. miesto v disciplíne kombinácia, 3. miesto figurálna jazda
10. Peter Horňák (športové rybárstvo) – majster sveta v love udicou na prívlač

Juniori:
Michal Zaukolec (klasická kulturistika) – majster sveta v kategórii klasická kulturistika juniori open

Rebeka Martinkovičová (pretláčanie rukou) – juniorská majsterka sveta do 70 kg
Adam Búkor (plávanie plutvami) – juniorský majster sveta na 400 m, 800 m a 1500 m