Connect with us

Aktuality

Zmenu územného plánu na Lodenici chcú ľudia pripomienkovať

Published

on

Reklama

Územný plán mesta Piešťany čaká v blízkej budúcnosti niekoľko zmien. Jedna z nich by sa mala bezprostredne dotknúť aj obyvateľov Lodenice. Ovocné sady medzi touto obytnou zónou a cestou do Drahoviec chce firma NPW a. s. preklasifikovať tak, aby tam mohol stáť relaxačno-rezidenčný komplex.

lodenica

Reklama

Obyvatelia Lodenica však reálnosti tohto zámeru príliš neveria a obávajú sa, že vlastník po zmene územného plánu tieto pozemky rozparceluje a rozpredá. Následný stavebný ruch, by im podľa ich slov mohol zhoršiť kvalitu bývania aj preto sa na svojom piatkovom stretnutí dohodli, že podajú niekoľko pripomienok. Čas na to majú do 12. marca.

Verejné prerokovanie návrhu na zmenu územného plánu sa uskutočnilo v mestskej knižnici. Pár dní potom sa stretli obyvatelia Lodenice, aby sa dohodli na spoločnom postupe. Chcú minimalizovať prašnosť a zabrániť tomu, aby cez ich obytnú zónu počas výstavby chodili ťažké mechanizmy.

Reklama

Preto navrhujú, aby boli ich rodinné domy od budúceho relaxačno-rezidenčného komplexu oddelené pásom izolačnej zelene. Súčasné ovocné sady by podľa ich názoru mali byť preklasifikované na plochy prímestského bývania, v ktorom je možné postaviť maximálne dve nadzemné podlažia. Ďalej požadujú, aby k tejto lokalite viedla nová komunikácia od cesty na Drahovce, a aby súčasná prístupová cesta nebola využívaná počas výstavby relaxačno-rezidenčného komplexu.

Svoje pripomienky musia v najbližších dňoch doručiť na mestský úrad. O zmenách územného plánu budú rozhodovať mestskí poslanci.

Text: Martin Palkovič

Populárne články