Connect with us

Aktuality

Zlodejom áut našli pri domovej prehliadke aj zbraň a drogy

Published

on

Reklama
Reklama

Okrem toho ich vyšetrujú aj v súvislosti s nelegálnym odberom elektriny. Pri prehliadke domu v Malženiciach našli policajti štyri Škody Octavia, ale aj pištoľ Walther alebo skladačku s pervitínom.

DSC_0021

Juraj K. (31 r.) z Bieleho Kostola a jeho o dva roky starší brat Michal K. sú podozriví z krádeží áut. Dve z nich mali odcudziť v Smoleniciach 5. marca večer. Majiteľom vznikla škoda vo výške takmer 30-tisíc eur. „Obe tieto ukradnuté autá ukryli na pozemku rodinného domu v Malženiciach, kde boli 7. marca nájdené a zaistené pri domovej prehliadke,“ informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia v ten deň na základe operatívnych poznatkov vykonala zákrok voči podozrivému Jurajovi K., keď vyšiel z domu krátko potom, ako do dvora priviezol ukradnuté auto. Pri domovej prehliadke bol zadržaný aj nájomca domu. Neskôr ho prepustili.

Reklama

Juraja K. obvinil aj vyšetrovateľ vo Veľkom Krtíši z krádeže Škody Octavia s českým evidenčným číslom. Páchateľ naň mal nasadiť kradnuté evidenčné čísla. Pri domovej prehliadke sa našlo aj ďalšie auto, ktoré bolo pravdepodobne ukradnuté v Českej republike.

Obvineným bratom hrozí v prípade uznania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Mladší z dvojice je stíhaný väzobne, starší na slobode.

Text a foto: KR PZ Trnava

Populárne články