Connect with us

Aktuality

Žiaci sadili stromy, ktoré Piešťanci vyhrali v súťaži Zeleň pre mesto

Published

on

Reklama
Reklama

Špeciálna cena, ktorú aktívni obyvatelia Piešťan dostali za zber starých mobilov, je už na svojom mieste. Peniaze získané v súťaži Zeleň pre mesto od spoločnosti Orange sa premenili na stromy, ktoré na sídlisku Nikola Teslu 30. novembra zasadili žiaci ZŠ Holubyho.

[singlepic id=37621 w=520 h=340 float=center]

 

„Lokalitu pre výsadbu stromov od spoločnosti Orange sme po konzultácii s referátom životného prostredia vybrali na sídlisku N. Teslu na Vrbovskej ulici. Práve na tomto sídlisku by aj samotní obyvatelia uvítali viac novej zelene,” povedal za organizátorov zberu mobilov Jozef Malík z OZ Pro Civitate.

Reklama

REKLAMA

Za získané peniaze radnica kúpila 10 stromov, ktoré deti zo ZŠ Holubyho pomohli vysadiť v rámci ekologickej výchovy. Medzi stromami, ktoré na sídlisku pribudli sú smrek pančičový, hrab obyčajný a javor mliečny.

Piešťany si zo súťaže, ktorej cieľom bol zber starých mobilov a aktivácia elektronických faktúr, odniesli mimoriadnu cenu 1 000 eur. Vďaka iniciatíve občianskych aktivistov a podpore regionálnych médií, sa v našom meste vyzbieralo najviac starých telefónov na celom Slovensku. Bolo ich presne 267, čiže viac ako tretina z celkového počtu.

[nggallery id=2040]

Text: mp Foto: jm

 

 

Populárne články