Connect with us

Aktuality

Žeriav na Trajane nie je nebezpečný

Published

on

Reklama

Silný vietor v závere minulého týždňa poriadne postrašil obyvateľov sídliska Adam Trajan. Vežový žeriav na rozostavanom Trajancentre sa totiž pod náporom vetra otáčal, čo mnohí považovali za nebezpečné.

[singlepic id=24201 w=320 h=240 float=right]Rameno žeriava sa v piatok 7. januára obrátilo zo staveniska nad cestu. Obyvatelia sídliska, ktorí to videli sa obávali, či žeriav pod náporom vetra nespadne. Podľa Beáty Bednárikovej z úseku stavebnej správy mestského úradu nie je otáčanie ramena počas silného vetra nebezpečné. „Rameno práve nesmie byť zabezpečené tak, aby sa netočilo, pretože v takom prípade, by hrozilo nebezpečie. Staticky je to v poriadku,“ povedala B. Bednáriková a dodala, že radnica nemá právomoc žiadať majiteľa pozemku, aby žeriav odstránil.

Reklama

Dokončenie Trajancentra je v nedohľadne

Podľa informácií zo stavebného úradu stavebník požiadalo o predĺženie termínu dokončenia stavby, konanie je však prerušené pretože nie je známy vlastník pozemku a prebieha súdny spor. Namiesto nákupného centra s kanceláriami bude preto pri vstupe do Piešťan pravdepodobne aj v ďalších rokoch stáť iba betónová kostra.

Reklama

Text a foto: M. Palkovič

Populárne články