Connect with us

Aktuality

Pacientka spáchala samovraždu, podľa nemocnice starostlivosť nebola zanedbaná

Published

on

Reklama
Reklama

Skokom z okna tretieho poschodia Nemocnie Alexandra Wintera 11. januára ukončila svoj život 85-ročná žena. Podľa oficiálneho stanoviska nemocnice nebola starostlivosť o ňu zanedbaná.

[singlepic id=9108 w=320 h=240 float=left]„Na interné oddelenie ju prijali za účelom sledovania pre opakované kolapsy sprevádzané pádom a úrazom hlavy,“ konštatoval v písomnom stanovisku pre médiá námestník riaditeľa MUDr. Milan Ič a dodal, že zdravotnícky personál nepozoroval žiadne odchýlky v jej správaní.

„V priebehu nočného režimu bola opakovane kontrolovaná zdravotnou sestrou a ošetrovateľom. Ostatný záznam o kontrole dňa 11. januára o 3.10 h udáva, že pacientka spí na izbe v prítomnosti dvoch ďalších pacientiek,“ píše sa v stanovisku.

Pri kontrole oddelenia o 4:30 h sestra zistila, že žena nie je na izbe. Preto privolala službukonajúceho lekára. Pacientku našli ležať na streche kotolne, kam spadla z výšky dvoch poschodí.

Reklama

„Predpokladanou príčinou smrti je zástava srdca a dýchania spôsobené polytraumatizmom po páde. Na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Nitre bola daná žiadosť o vykonanie pitvy,“ uzavrel Milan Ič.

Text: M. Palkovič Ilustračné foto: th

Populárne články