Connect with us

Aktuality

Združenie pre podporu detí a mládeže ocení najaktívnejších dobrovoľníkov

Published

on

Reklama
Reklama

Združenie pre podporu detí a mládeže, ktoré tvoria Rada mládeže Trnavského kraja a Trnavský samosprávny kraj vyhlási na slávnostnom galavečere Animátor roka 2015 v nedeľu 13. decembra najaktívnejších dobrovoľníkov. Na ocenenie ašpirujú medzi inými aj viaceré organizácie a obyvatelia z nášho okresu. Napríklad v kategóriách Animátor Junior a Celoživotné dielo je nominovaný 80. zbor slovenského skautingu Ginko Piešťany, Animátorom roka sa môžu stať dobrovoľníci z Parlamentu mladých mesta Vrbové či Denného tábora v Chtelnici. Najlepší pracovník s mládežou bude možno tiež z Chtelnice a Dolný Lopašov zase môže získať ocenenie Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. 

Dobrovoľníkov do konkrétnych kategórií nominovali prostredníctvom online dotazníka ľudia, ktorí chceli upozorniť na výnimočnú snahu jednotlivcov. Na tých, ktorí robia pre svoje okolie o čosi viac. Výber najlepších zo zaslaných nominácií mala na starosti odborná porota, zložená z ľudí dlhodobo pracujúcich v tomto sektore.

Hlavnou náplňou každoročného podujatia je vyjadrenie vďaky za nezištnú prácu dobrovoľníkov, ktorí sa venujú deťom a mládeži v Trnavskom kraji za uplynulý rok. Cieľom je výber tých najaktívnejších dobrovoľníkov. Tí sú oceňovaní v kategóriách Animátor roka (dobrovoľník starší ako 18 rokov), Animátor junior (aktívny mladý dobrovoľník mladší ako 18 rokov), Najlepší pracovník s mládežou, Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži a takisto sa udeľuje aj výnimočná cena za celoživotné dielo.

Podujatie nie je určené iba pre víťazov a ich fanúšikov, ale organizátori radi privítajú aj verejnosť. Ak by ste sa radi motivovali inšpirujúcou prácou dobrovoľníkov v Trnavskom kraji, zabavili sa na kultúrnom programe, zavítajte na slávnostný galavečer Animátor roka. Práve tu spoznáte tých, ktorí sa snažia, aby deti trávili svoj čas zmysluplne a mládež vykročila tým správnym smerom. Okrem toho v programe vystúpia Mirka Miškechová, spoluautorka hitu Cudzinka, opavského folkového speváka Petra Luftnera a vychutnať si môžete aj tanečné vystúpenie skupiny Alegria.

Reklama

-lt/Zdroj: Rada mládeže Trnavského kraja-

 

Populárne články