Connect with us

Aktuality

Zberný dvor pri obytnej zóne čoskoro minulosťou. Nový majú otvoriť začiatkom septembra

Published

on

Reklama
Reklama

Zberný dvor na severnom okraji Piešťan v areáli bývalého Zväzarmu je hotový už niekoľko mesiacov. Riešilo sa, kto a ako ho bude prevádzkovať. Mesto Piešťany dnes zverejnilo zmluvu o prevádzkovaní, ktorú uzavrelo so Službami mesta Piešťany.

Obyvatelia nových domov pri súčasnom zbernom dvore spísali začiatkom roka 2016 petíciu, v ktorej žiadali preloženie zberného dvora na iné miesto. Vadil im zápach, ale aj hluk z prichádzajúcich áut a pri zvoze skla, ktoré vysýpajú na betónových podklad, otrasy pri vykladaní odpadu či znečistenie okolia.

Samospráva následne riešila, kde by mohol byť areál presťahovaný. Napokon padlo rozhodnutie umiestniť nová zberný dvor v areáli bývalého Zväzarmu. Na realizáciu projektu potom radnica pod vedením primátora Tamajku žiadala prostriedky z eurofondov. Ministerstvo životného prostredia SR schválilo pre tento projekt plnú výšku sumy, ktorú Mesto Piešťany požadovalo, čiže viac ako 1,5 milióna eur.

 

Reklama

Podľa pôvodných plánov mal  byť  zberný dvor presťahovaný počas minulého roka, termín realizácie sa však o niečo predĺžil. Následne už za nového vedenia mesta sa riešilo, kto a ako bude zberný dvor prevádzkovať. Napokon padlo rozhodnutie, že to budú Služby mesta Piešťany, tak ako sa od začiatku plánovalo.

Mesto Piešťany podpísalo so Službami mesta Piešťany zmluvu o prevádzkovaní zberného dvora na konci júla. Zverejnená bola v piatok 16. augusta. Podľa jej ustanovenia odovzdá Mesto areál prevádzkovateľovi do troch dní od nadobudnutia účinnosti. Podľa vyjadrenia riaditeľky Služieb mesta Piešťany Hany Dupkaničovej by nová prevádzka mohla byť sprístupnená verejnosti začiatkom septembra, pričom dovtedy nového prevádzkovateľa čaká ešte množstvo práce.

Podľa zmluvy SMP nebudú v rámci zberného strediska dosahovať zisk z podnikateľskej činnosti a výdavky vzniknuté v súvislosti s prevádzkou budú financované z príspevku poskytnutého vlastníkom. V prípade, že služby spojené s prevádzkovaním strediska budú zo strany prevádzkovateľa vykonávané za odplatu,  všetky čisté príjmy majú byť 
výlučne príjmom Mesta Piešťany.

-th-

Populárne články