Connect with us

Aktuality

Závod Coca-Coly v Lúke zrejme opäť otvorí brány, prácu nájde až 100 ľudí

Published

on

Reklama

Spoločnosť Coca-Cola sa rozhodla ukončiť prevádzku závodu v obci Lúka ešte v roku 2015 pričom prácu stratilo až 107 ľudí. Koncern následne podporil lokalitu grantovými výzvami, ktoré pomohli v rozvoji života miestnych komunít. Zdá sa, že regiónu opäť svitá na lepšie časy, opustené priestory totiž plánuje prevziať slovenský výrobca nápojov Water Holding, za ktorým stojí skupina podnikateľov okolo Jána Sabola. Na novootvorených linkách by chcela spoločnosť produkovať nealko nápoje, malinovky a octy, zamestnanie tu zrejme nájde až 100 ľudí. Dohoda medzi slovenskou firmou a zástupcami amerického koncernu by mala byť spečatená zrejme už v septembri. Informácie priniesol denník SME a ekonomický časopis Trend.

Do opustenej prevádzky v obci Lúka plánuje Water Holding premiestniť tak výrobu nealko nápojov Zlatá Studňa, ako aj svojich limonád Šofokola, ktoré nesú nový názov Lokálka a tiež produkciu octov. Priestory chce využívať aj na skladovanie liehovín St. Nicolaus vyrábaných v Liptovskom Mikuláši, ktoré boli doposiaľ umiestnené a distribuované z Leopoldova.

Reklama

Reorganizáciu výroby a skladovania podľa informácií zverejnených v TRNEND-e plánuje holding uskutočniť kvôli rozvoju obchodu s biopalivami, ktoré predstavujú až polovicu z celkových tržieb pohybujúcich sa okolo jednej miliardy eur. Podnikaniu s biopalivami sa skupina podnikateľov venuje práve vo svojom najväčšom závode v Leopoldove, ktorý je však kvôli skladovacím priestorom liehovín a výrobe octu značne obmedzený.

-lt/Zdroj: SME, TREND/Foto: sghk.cz-

Reklama

Populárne články