Connect with us

Aktuality

Zákaz vjazdu na Poštovú odstránia, na parkovisko sa dostanete

Published

on

Reklama

Od pondelka 9. mája začali stavbári rekonštrukčné práce aj na poslednej časti Teplickej ulice od Poštovej ulice po Aupark. Poštovú od tohto dňa uzavreli, takže jedinou možnosťou ako sa dostať cez centrum mesta zo severu na juh je momentálne Rázusova ulica. Uzavretím Poštovej ulice a osadením značky zákaz vjazdu s dodatkovou tabuľou dopravnej obsluhe vjazd povolený, je obmedzený aj prístup na parkovisko pred budovou telekomunikácií.

[singlepic id=13296 w=320 h=240 float=left]Parkovacích miest je v centre nedostatok, aj preto po osadení dopravného značenia zostal Samuel Vavrík zo spoločnosti  Cars IQ, ktorá parkovisko pred telekomunikáciami prevádzkuje, zaskočený. Podľa neho by bolo rozumnejšie označiť ulicu ako slepú a dočasne ju zobojsmerniť. „Dopravné značky boli osadené podľa projektovej dokumentácie,“ konštatoval Igor Kováč z piešťanského mestského úradu, ktorý má na starosti rekonštrukciu Teplickej ulice ako zástupca investora. Jeho kolegyňa z úseku dopravy Beáta Palkechová informovala, že dnes 10. mája sa už situáciou zaoberali a padlo rozhodnutie, že značka zákaz vjazdu na začiatku Poštovej ulice bude ešte v priebehu dňa, najneskôr zajtra, nahradená značkou slepá ulica a Poštová ulica bude po parkovisko dočasne zobojsmernená.

Reklama

Rekonštrukciu dokončia pravdepodobne v polovici júna

Termín dokončenia rekonštrukcie Teplickej ulice desať mesiacov od odovzdania staveniska, teda do konca mája, stavbári nestihnú. „Momentálne je približne dvoj až trojtýždňový časový sklz oproti pôvodnému plánu. Môžu za to predovšetkým zimné mesiace, keď sa na stavbe nedalo pracovať,“ konštatoval Igor Kováč. Dokončenie rekonštrukcie je tak aktuálne plánované na polovicu júna.

Reklama

[singlepic id=13298 w=320 h=240 float=right]Počas otvorenia letnej kúpeľnej sezóny (4.6.), keď sa očakáva v meste zvýšený pohyb domácich, ale aj turistov, nebude rekonštrukcia úplne ukončená. Pozitívom je, že do dvoch týždňov by mala byť otvorená križovatka Teplická, Radlinského, Meštianska, kde momentálne zreje betón, z ktorého je vybudovaná. Hoci križovatka bola hotová už pred Veľkou nocou, technologický postup si vyžadoval, aby bola uzatvorená ešte 28 dní od dokončenia.

[nggallery id=713]

Text a foto: T. Hudcovič

REKLAMA

Populárne články