Connect with us

Aktuality

Mladí rybári čistili brehy revíru na Sĺňave

Published

on

Reklama

Deti z rybárskych krúžkov pri základnej škole vo Veľkých Kostoľanoch a z rybárskych organizácií z Piešťan a Vrbového sa v nedeľu 8. mája zapojili do celoslovenskej akcie „Čisté brehy rybárskych revírov “, ktorá sa koná každoročne v máji.

[singlepic id=13264 w=320 h=240 float=left]Rybári sa vrámci nej zúčastňujú čistenia brehov vodných tokov a najmä zberu odpadu nahromadeného v okolí riek a nádrží. Technickú podporu čistenia zabezpečuje Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

Reklama

Mladí rybári čistili v nedeľu ratnovskú stranu Sĺňavy. Tento tok je to v poradí druhé čistenie, prvé sa konalo v rámci akcie Gesto pre čisté mesto, avšak stále je čo upratovať. „Všetok odpad je od ľudí, ale 99 percent prinesie voda, nakoľko veľa smetísk sa nachádza v blízkosti vodných tokov a po každom väčšom daždi sa odpad splavuje do riek. V Ratnovciach majú tú smolu, že keď fúka západný vietor, všetko to nafúka na tento breh,“ konštatuje Jaroslav Heler, vedúci detských rybárskych krúžkov.

Deti z DRK sa plánujú starať o lokalitu, kde brigádovali, po celý rok. „Chodíme sem na ryby, takže máme o tomto úseku prehľad. Keďže sme tu pomerne často, budeme môcť taktiež prípadných znečisťovateľov upozorniť, aby si po sebe upratali,“ dodáva J. Heler.

Reklama

[nggallery id=710]

Autor: db Foto: Lukáš Lesay – DRK pri ZŠ Veľké Kostoľany

REKLAMA

 

Populárne články